Australijski producent sprzętu pro audio firma ARX ma w swojej ofercie najwyższej jakości switchery oraz selectory. Są to urządzenia, które zdecydowanie mogą przydać się zarówno w instalacjach, jak i aplikacjach mobilnych.

Na pierwszy rzut oka trudno dostrzec różnicę między selectorem a switcherem. Oba urządzenia służą do wyboru jednego z dwóch aktualnie używanych kanałów, a w przypadku urządzeń ARX pary kanałów. Za pomocą switcherów możemy przyporządkować jedną z dwóch par wejść stereo do jednego wyjścia stereo.

Jest to szczególnie przydatne, kiedy mamy jeden system nagłośnieniowy i chcielibyśmy w prosty sposób zmienić sygnał wejściowy bez potrzeby przepinania kabli czy używania w tym celu dużo większego miksera. Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, gdzie na eventach występuje zespół muzyczny, a po nim do białego rana gra DJ. Dzięki switcherom w prosty sposób możemy szybko przełączyć źródło dźwięku bez niepotrzebnych trzasków czy momentów ciszy. Selectory natomiast umożliwiają  przyporządkowanie jednej pary wejść stereo do jednego z dwóch wyjść stereo.

Jest to szczególnie przydatne, gdy chcielibyśmy przełączyć sygnał np. z systemu nagłośnieniowego do systemu powiadomień awaryjnych lub z mobilnego nagłośnienia na system instalacyjny. Urządzenia ARX dają gwarancję zachowania najwyższej jakości dźwięku, dużej trwałości i niezawodności.

Występują one w dwóch wersjach: standardowej, w której wybór kanałów odbywa się za pomocą przełącznika, oraz w wersji zewnętrznie sterowanej, która umożliwia integrację z zewnętrznymi systemami AV lub EWIS.