ATEN seria CL

ATEN prężnie rozwija ofertę urządzeń KVM. Ostatnimi czasy zaprezentował nowe konsole z serii CL do montażu w szafie rack. Mamy przyjemność je Państwu zaprezentować i przybliżyć ich wszechstronne oblicze.

[fusion_dropcap boxed=”no” boxed_radius=”” class=”” id=”” color=”#0a0304″]A[/fusion_dropcap]TEN w swojej ofercie ma krótkie konsole (1U) zawierające klawiaturę i panoramiczny ekran o przekątnej 18,5 cala. Powstały one z myślą o wąskich szafach serwerowych, które znajdziemy w wozach transmisyjnych, skrzyniach transmisyjnych, jak i wielu innych miejscach. W ofercie producenta znajdziemy konsolę short depth dual rail oznaczoną symbolem CL3800 oraz dwie single rail oznaczone jako CL3100 i CL3700. Obecność trzech modeli pozwoli integratorom dobrać sprzęt odpowiedni do konkretnej instalacji.

CL3800, 3700 i 3100
CL3800 to konstrukcja oparta na dwóch szynach, dzięki czemu działanie monitora LCD, klawiatury i touchpada odbywa się niezależnie. Konsola obsługuje trzy rodzaje wejść wideo: HDMI, DVi i VGA, zapewniając tym samym wszechstronność zastosowań. Wbudowany, panoramiczny monitor LCD o rozdzielczości 1920 × 1080 zapewnia wysoką jakość obrazu i duży obszar widzenia, co bezpośrednio przekłada się na komfort pracy. Konsola KVM została wyposażona w oświetlenie LED odpowiedzialne za podświetlenie klawiatury i touchpada. Docenią to wszyscy z nas, którzy nieraz pracowali w ciemnych pomieszczeniach, z ograniczoną widocznością. Ciasne pomieszczenia, jak wspomniane wozy transmisyjne, wymagają rozwiązań, które pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni. CL3800 umożliwia schowanie klawiszy i modułu touchpada oraz obracanie monitora LCD, ułatwiając tym samym monitorowanie działania aktywności komputera. To jednak nie wszystko, ponieważ wygodę użytkowania zwiększa możliwość zarządzania komputerem z konsoli zewnętrznej. CL3800 ma port dla zewnętrznej myszy USB na przednim panelu, a porty do drugiej konsoli KVM (klawiatura/mysz USB i monitor HDMI, DVI lub VGA) na panelu tylnym. CL3800 ma również dwa porty mini stereo do podłączenia głośników audio. CL3800, wyposażony w bogaty zestaw funkcji, został zaprojektowany tak, aby przekraczać wymagania dotyczące optymalizacji wykorzystania miejsca, najwyższej jakości obrazu, adaptacyjnego rozmieszczenia i wszechstronności operacyjnej. Jest idealnym rozwiązaniem do zastosowania w mobilnych transmisjach na żywo lub control room o ograniczonej przestrzeni w dowolnej branży, a w szczególności AV.
W ofercie marki ATEN znajdziemy także dwie konsole oparte na jednej szynie – CL3700 i CL3100. Pierwszy z modeli oferuje wyjście wideo zrealizowane na HDMI oraz USB i HDMI dla połączenia z drugą konsolą. Drugi wyposażony został w główne wyjście VGA oraz USB i VGA dla drugiej konsoli.
W praktyce
Najnowsze konsole z serii CL wspierają systemy operacyjne Windows, Linux, MAC i Sun. Tym samym gwarantują współpracę z każdym komputerem czy serwerem. Dostępność trzech modeli różniących się wyjściami i konstrukcją opartą na jednej lub dwóch szynach to ułatwienie doboru sprzętu do zaistniałej sytuacji. To bardzo ważne, ponieważ nie zawsze będziemy potrzebowali najwyższego modelu z serii. Najważniejsze jest jednak to, że między modelami nie ma różnicy w jakości wykonania, łatwości montażu i ergonomii użytkowania. Bardzo ważnym aspektem konsol jest także blokada szuflady, gdy nie jest używana. Oszczędność miejsca, a dokładnie – wykorzystanie dostępnej przestrzeni – to niewątpliwa zaleta prezentowanych urządzeń, które ułatwią pracę w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni. Dodajmy do tego uniwersalność zastosowań, wysoką jakość i niezawodność, wówczas uświadomisz sobie, że masz do czynienia z konsolami, których być może szukałeś.
Podsumowanie
Jeśli szukasz konsoli KVM niewymagającej jakiegokolwiek oprogramowania do działania, mieszczącej się w szafie rack, obsługującej technologię hot-plug, do tego umożliwiającej obsługę konsoli zewnętrznej, ponadto udostępniającej dodatkowy port na mysz, działający alternatywnie jako peryferyjny port USB, i wyposażonej w stupięcioklawiszową klawiaturę, to marka ATEN ma dla ciebie ofertę, z której będziesz zadowolony. Trzej nowi przedstawiciele serii CL to kwintesencja doświadczeń producenta zebrana w jednej obudowie. Nie bez znaczenia dla końcowej oceny urządzeń jest wbudowany ekran o wysokiej rozdzielczości zapewniający łatwe monitorowanie pracy serwera oraz możliwość połączenia z inną konsolą, co zwiększa równocześnie dostępną rozdzielczość dodatkowego ekranu do 1920 × 1200 pikseli. Seria CL świetnie sprawdzi się w wozach transmisyjnych, gdzie dostępna przestrzeń ograniczona jest do minimum. Świetnie przemyślana konstrukcja, wysoka jakość wykonania i niezawodność to niezbędne cechy w urządzeniach tego typu, a testowane modele spełniają wszystkie rygorystyczne kryteria, abyś nie musiał myśleć o sprzęcie i jego konfiguracji, tylko mógł go używać.

TEKST: Arkadiusz Kowalski, AVIntegracje