Jak dobrego by się nie wybrało ekranu LED, monitora czy projektora, bez odpowiedniego systemu montażowego, może on co najwyżej zostać postawiony na środku sali, w kartonie.

Czasami po zakupie projektora klient decyduje się go ustawić na biurku czy na szafce. I tak szybko okazuje się, że przeszkadza, jest przekładany z miejsca na miejsce, otacza go plątanina kabli i w końcowym rozrachunku trzeba szukać pomysłu na jego instalację. Dlatego odpowiedni system mocowania rozwiązań AV pełni kluczową rolę. Oczywiście są mistrzowie – w szczególności z branży budowlanej – którzy znajdą 1000 sposobów na montaż ściany monitorowej, monitora wielkoformatowego czy projektora kompletnie bez uchwytów, bez sprzętu i zazwyczaj również bez sensu…

Zdecydowanie lepiej jest postawić na sprawdzone i pewne rozwiązanie montażowe. Takie w swojej ofercie ma firma B-Tech, która może pochwalić się bogatym portfolio produktowym.

Mocowania wyposażone w mikro regulację oraz funkcję pop-out w elementach Systemu X.

Założona w 1972 roku firma B-Tech nieustannie inwestuje w badania i rozwój, aby zapewnić kompleksową ofertę produktów spełniających wymagania odbiorców.
Wszystkie rozwiązania znajdujące się w ofercie producenta są projektowane i opracowywane w jego siedzibie w środkowej Anglii, w miejscowości Northamptonshire. Tam znajdują się magazyny, centrum badawcze, budynki działu sprzedaży i przestrzenie wystawiennicze.
Opracowując nowe produkty, B-Tech przede wszystkim kieruje się tym, aby były one trwałe, wytrzymałe oraz zapewniały prosty i przyjazny użytkownikowi montaż. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wszystkie systemy montażowe spełniają bardzo rygorystyczne normy bezpieczeństwa z certyfikatami TÜV i UL na czele.
Dzięki lokalnym biurom sprzedaży znajdującym się m.in. w Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Hong Kongu czy Singapurze, produkty z logo B-Tech są dostępne pod wszystkimi szerokościami geograficznymi.
Co więcej, oprócz dostępnych od ręki produktów z katalogu rozwiązań, firma B-Tech jest również w stanie wyprodukować rozwiązania na indywidualne zamówienie, spełniając szczegółowe wymagania zamawiającego.
W Polsce dystrybutorem rozwiązań z logo B-Tech jest wrocławska firma ViDiS.

Uchwyt ścienny z funkcją TILT dla monitorów o max. przekątnej do 100 cali, model BT9910.

Jakie rozwiązania znajdują się w ofercie producenta i w katalogach dystrybutora? Zapraszamy do lektury rozmowy z Przemysławem Miką, CEE sales managerem B-Tech i Patrycją Zgondek, product managarem ViDiS.
 
Łukasz Kornafel, AVIntegracje: Jakie grupy produktów znajdują się w ofercie B-Tech? 
Przemysław Mika, B-Tech: Oferta jest bardzo szeroka, dlatego znajdziemy w niej wiele rozwiązań, począwszy od montażu monitora na biurku, systemu typu Menu Board czy wielomonitorowej ściany video. Systemy mocowań mogą być ścienne lub sufitowe, wolnostojące, zakotwiczone w podłodze lub mobilne. B-Tech daje niesamowicie dużo możliwości w tym zakresie. Możemy wybierać z całej gamy wózków i standów, rozwiązań do montażu projektorów, głośników, czy nawet soundbarów. Warto również pamiętać, że produkty tej marki dają nam możliwość tworzenia ścian wideo nie tylko umieszczonych „płasko” na ścianie, ale również jako zakrzywione instalacje.
 
Dla jakich rynków wertykalnych są one przeznaczone? 
PM: Produkty B-Tech są praktycznie przygotowane dla wszystkich rynków. W szerokiej ofercie możemy znaleźć rozwiązania dla użytkowników domowych i korporacyjnych, mogą to być uchwyty i mocowania dla potrzeb klientów rezydencyjnych, dla potrzeb transmisji obrazu, edukacji, sportu, służby zdrowia, przemysłu, transportu, handlu czy muzealnictwa lub retailu.

Od kiedy pracujesz w firmie B-Tech? Jak wyglądały początki Twojej pracy dla producenta i jakie dzisiaj stanowisko piastujesz?
PM: Moją przygodę z Firmą B-Tech rozpocząłem w sierpniu 2017 roku. To był bardzo ciekawy rok, gdzie w ciągu zaledwie kilku miesięcy udało mi się dotrzeć do kluczowych firm integracyjnych w Polsce i zainteresować ich ciekawymi i innowacyjnymi produktami. Obecnie jestem odpowiedzialny za rozwój sprzedaży na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej.

Jaka jest Twoja rola w firmie?
PM: Moje główne obowiązki to reprezentowanie firmy podczas kontaktów z dystrybutorami, instalatorami, dealerami i wszystkimi innymi klientami firmy B-Tech. To świetne zajęcie, bo nieustannie poznaję nowych ludzi, dla których praca w branży Pro-AV to najczęściej wielka pasja i zaangażowanie i którzy poszukują coraz lepszych rozwiązań dla swoich projektów i klientów, dzięki temu nasze drogi często się krzyżują.
 

Śruby służące do mikro regulacji uchwycie do ścian video BT8310/B.

Jednym z produktów znajdujących się w ofercie jest system X. Jakie są główne cechy i funkcje tego rozwiązania, wpływające na jego popularność? 
PM: System X to precyzyjny, montażowy system szynowy, który podczas ISE 2020 obchodził swoje piąte urodziny. Został w pełni wymyślony i opracowany przez B-Tech na początku roku 2015. System X zapewnia szybki i precyzyjny montaż, oszczędza instalatorom przede wszystkim ich cenny czas i, oprócz dokładności i funkcjonalności, jest niezwykle estetyczny, potrafi się wkomponować w każde otoczenie. Poszczególne podzespoły Systemu X składają się na wspaniale działającą i funkcjonującą całość. Przykładem pojedynczego elementu niech będzie łącznik kątowy do systemu szynowego, model BT8390-AAC. Jest solidny i precyzyjny, zapewnia regulację w zakresie +/- 45˚ i jest stawiany za wzór łącznika przez wielu współpracujących z nami Integratorów instalacji Pro-AV.

Jakie są kluczowe, referencyjne instalacje, w których zostały zastosowane rozwiązania B-Tech? 
PM: Tych instalacji jest w ciągu roku bardzo wiele, kluczową rolę odgrywa właśnie System X oraz nasz niezwykle stabilny uchwyt montażowy do ścian video BT8310/B. W temacie zapoznania się z instalacjami referencyjnymi, zapraszamy do naszych kluczowych partnerów handlowych, największych w Polsce firm integracyjnych, które – pomimo niezwykle silnej konkurencji i obecności wielu innych marek – zdecydowały się na używanie uchwytów i rozwiązań firmy B-Tech.
 
Czy w trakcie tegorocznych targów ISE pokazaliście jakieś nowe produkty? 
PM: Podczas tegorocznych Targów ISE2020 pokazaliśmy wiele nowości, najważniejsze z nich to nowa gama wózków do monitorów (BT856x), odznaczająca się niezwykle wyrafinowanym, nowoczesnym i high-endowym wzornictwem. Oprócz tego przedstawiliśmy nowe sposoby montażu akcesoriów typu player/minikomputer (modele BT788x), nie zapomnieliśmy również o rosnących potrzebach na montaż ścienny dużych monitorów o przekątnej do 100 cali. Przykładem jest uchwyt BT9910.

Co zdecydowało o rozpoczęciu dystrybucji rozwiązań B-Tech przez firmę ViDiS?
Patrycja Zgondek, ViDiS: Jesteśmy obecni na Polskim rynku już od 15 lat i zauważamy zmiany, jakie na nim zachodzą. Obecnie dla klientów kluczowe jest dostarczenie kompletnych rozwiązań, a nie jedynie pojedynczych produktów. Mimo bardzo szerokiego portfolio produktowego brakowało w nim wysokiej jakości rozwiązań montażowych, które łączą pozostałą ofertę w całość. Analizując rynek, znaleźliśmy markę B-Tech, która spełniła nasze kryteria, co do jakości i funkcjonalności, idealnie wpisując się w naszą wizję biznesu.
 


 

Regulowany łącznik kątowy do Systemu X, model BT8390-AAC

 
Od kiedy rozwiązania B-Tech są dostępne w ofercie ViDiS? 
PZ: Rozwiązania te są dostępne w naszej ofercie od maja 2018 roku, jednak od tego czasu oferta ta uległa zmianie, ponieważ obserwując sprzedaż oraz otrzymując opinie klientów, mogliśmy przeanalizować, jakie rozwiązania cieszą się większym zainteresowaniem, a jakie mniejszym. Na jej wygląd po części wpłynęło również rozszerzenie naszej działalności o projektowanie i wdrażanie systemów AV.
 
Czy wszystkie produkty z katalogu B-Tech są dostępne od ręki w magazynach ViDiS? 
PZ: W magazynie mamy bardzo szerokie portfolio najpopularniejszych produktów, jednak oferta tej marki jest zbyt szeroka, żeby wszystkie pozycje z katalogu były dostępne. Jesteśmy w stałym kontakcie z magazynami europejskimi i możemy dostarczyć klientowi każde rozwiązanie, które znajduje się w katalogu.
 
Jakie rozwiązania B-Tech można znaleźć w Waszym magazynie? 
PZ: Największy nacisk kładziemy na rozwiązania Systemu X, ponieważ świetnie sprawdza się w realizacji indywidualnych zamówień i nietypowych projektów. Dzięki jego różnorodności mamy możliwość dostosowania go do specyficznych wymagań klienta czy też warunków technicznych pomieszczenia, w którym ma zostać przeprowadzona instalacja. Nie zapominamy jednak o klientach, którzy potrzebują prostszych, a jednak solidnych rozwiązań, dlatego też oferujemy cała gamę uchwytów do monitorów, głośników czy projektorów. Staramy się również na bieżąco aktualizować naszą ofertę, dlatego warto śledzić naszą stronę internetową, na której można znaleźć nasze portfolio produktowe.
 
Jak wygląda dystrybucja rozwiązań B-Tech? Czy klienci powinni w celu ich zakupu zgłaszać się tylko do ViDiS-a? 
PZ: Na rynku działamy jako dystrybutor, oferując te produkty naszej sieci partnerów handlowych. Obsługujemy całą sprzedaż na terenie Polski, zapewniając produkty w magazynie, wsparcie merytoryczne, serwisowe i marketingowe.
 
Czy oferujecie również wsparcie na etapie projektowania instalacji? 
PZ: Oferujemy kompleksową obsługę naszym partnerom, które obejmuje wsparcie na każdym etapie inwestycji: od doboru odpowiedniego rozwiązania i ustalenia koncepcji całości, poprzez tworzenie kompletnego projektu (schematy blokowe, wykazy tras kablowych, opisy funkcjonalne czy też wytyczne branżowe), poprzez pomoc na etapie konfiguracji, programowania czy wdrożenia. Jako dystrybutor z wartością dodaną kładziemy duży nacisk na jakość oferowanych rozwiązań projektowych. Bardzo istotnym aspektem jest dla nas elastyczne podejście i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb inwestora niezależnie od wielkości projektu.
 
Jak wygląda gwarancja na produkty marki B-Tech? Jakie są formy jej realizacji? Czy produkt trzeba odsyłać? Czy macie gwarancję door to door, a także serwis na miejscu? 
PZ: Nasze doświadczenie pokazuje, że produkty te praktycznie nie wymagają serwisu, więc do wszelkich zgłoszeń podchodzimy indywidualnie. Gdyby jednak jakikolwiek sprzęt wymagał naprawy, taką sytuację można zgłosić za pomocą formularza dostępnego na naszej stronie. Nasz serwis analizuje każdy z przypadków i podejmuje odpowiednie kroki pozwalające wyeliminować usterkę. Standardową gwarancją jest door to door.
 
Jakie są plany firmy B-Tech na przyszłość?
PM: Obserwacja wszystkich rynków wertykalnych i ogólnoświatowych tendencji oraz nieustanne rozmowy z naszymi partnerami handlowymi powodują, że B-Tech jako producent i twórca profesjonalnych uchwytów skupia się przede wszystkim na dostarczaniu coraz lepszych rozwiązań dla monitorów LCD oraz paneli LED. System X, wózki do monitorów, systemy mobilne lub wolnostojące dla ścian video i mocowania dla diodowych paneli LED to nasza najważniejsza przyszłość. Doświadczony i coraz bardziej wymagający rynek domaga się coraz lepszych produktów. Trwałość, wielofunkcyjność, trzymanie parametrów pracy i łatwość montażu to nie wszystko, liczy się również estetyka rozwiązań i ponadczasowe, wyrafinowane wzornictwo. Staramy się sprostać tym wszystkim oczekiwaniom podczas pracy z naszymi klientami. Chcemy też, aby dystrybucja odegrała kluczową rolę w codziennej działalności na rynku. Firma ViDiS to najlepszy przykład dystrybutora z prawdziwą wartością dodaną, oferującego lokalny magazyn B-Tech, wsparcie podczas tworzenia i realizowania projektów oraz dostęp do produktów demo i wsparcie merytoryczne oferowane przez swój dział handlowy.

Wózek do monitora BT8562 z nowej rodziny BT856x

 

Rozmawiał: Łukasz Kornafel, AVIntegracje

Zdjęcia: B-Tech, ViDiS