contrik

Neutrik Group to międzynarodowa korporacja z siedzibą w Schaan w Lichtensteinie. Neutrik to jeden ze światowych liderów dostarczających profesjonalnych rozwiązań zarówno dla segmentu rozrywkowego jak i do zastosowań przemysłowych, często wyznaczając nowe standardy. Korporacja jest światowym liderem w dziedzinie złączy audio, wideo, zasilania i danych, cyfrowych komponentów sieciowych oraz systemów dystrybucji zasilania i wyrównywania potencjału. Firma opracowuje, projektuje, produkuje i globalnie dystrybuuje produkty i systemy połączeń elektrycznych i elektronicznych pod markami NEUTRIK, REAN i CONTRIK.

Marki Grupy NEUTRIK
– NEUTRIK to najbardziej rozpoznawalna marka oferująca najwyższej jakości złącza do systemów nagłośnieniowych PRO, systemów audio i wideo, innowacyjne systemy światłowodowe wykonywane na specjalne zamówienie i cyfrowe interfejsy Dante.
– REAN to szeroka gama złączy do zastosowań audio, wideo i oświetleniowych. Marka REAN zapewnia niezrównany stosunek ceny do wydajności.
– CONTRIK, najnowsza marka Neutrik Group, jest producentem profesjonalnych systemów dystrybucji zasilania, systemów wyrównywania potencjałów cPot oraz przewodów zasilających klasy premium. Produkty CONTRIK są w całości projektowane i produkowane w Niemczech. Charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością, niezawodnością i ergonomią. Znajdują zastosowanie nie tylko w branży rentalowej i event’owej (nagłośnienie i oświetlenie), ale również w przemyśle. W systemach CONTRIK stosowane są wyłącznie najlepsze materiały i sprawdzone markowe rozwiązania. Obudowy wykonane są ze specjalnego tworzywa Easylen® zapewniającego niską wagę, niezwykłą odporność na: uszkodzenia mechaniczne,  wysokie temperatury i promienie UV oraz pełną ochronę przeciwporażeniową. Producent poza gotowymi rozwiązaniami oferuje również możliwość wykonania urządzeń na specjalne zamówienie zgodnie ze specyfikacją klienta.

contrik

 

 

Grupy produktowe marki CONTRIK:
Profesjonalne systemy dystrybucji zasilania (Contrik Power Distribution)
– Listwy zasilające i rozgałęźniki zasilania tzw. „żółwie” (power turtle)
– Power Rack: dystrybutory zasilania w standardzie rack 19”
– Power Container: profesjonalne, mobilne dystrybutory zasilania

contrik

 

Contrik Power Distribution to przemyślany profesjonalny system dystrybucji zasilania podczas eventów. Został specjalnie zaprojektowany do ścian wideo, oświetlenia scenicznego i instalacji audio. System składa się z pasywnych i aktywnych skrzynek rozdzielczych, kabli zasilających i akcesoriów instalacyjnych. Skrzynki rozdzielcze są dostępne w różnych rozmiarach i wyposażone w różne popularne interfejsy, w tym powerCON TRUE1, Harting E16, Socapex, Schuko.

System Contrik Power Distribution doskonale pasuje do instalacji mobilnych i półstałych:
– Wyjątkowo wytrzymałe i trwałe rozwiązania o wysokim poziomie ochrony mechanicznej i środowiskowej (IP, IK, palność,..)
– Przemyślana konstrukcja obudowy zapewnia łatwą obsługę i transport (kompaktowa, lekka, do układania w stosy)
– Wszechstronne opcje montażu
– Wysoka jakość i profesjonalny wygląd

System wyrównania potencjałów cPot (Equipotential Bonding System cPot)
Innowacyjny, profesjonalny system uziemienia/wyrównania potencjałów zgodny ze standardem DIN 15700. Został zaprojektowany do zastosowań eventowych, jak i instalacji stałych.
W skład systemów cPot wchodzą:
– Punkty przyłączeniowe (obejmy, złącza, adaptery, przyłącza natynkowe)
– Skrzynki rozdzielcze (power turtle) dla systemu cPot, rozgałęźniki zasilania cPot
– Gotowe, dedykowane okablowanie, w tym również w wersji na bębnie

contrik

Wysokiej jakości system CONTRIK cPot idealnie pasuje do instalacji mobilnych i półstałych i oferuje:
– bezpieczny, szybki i łatwy montaż/demontaż,
– wytrzymałe i trwałe skrzynki rozdzielcze o wysokim poziomie ochrony mechanicznej i środowiskowej (IP, IK, palność)
– wszechstronne możliwości podłączenia/montażu
– atrakcyjną cenę

Profesjonalne przewody zasilające (Professional Power Cables)
Szeroka gama przewodów zasilających w tym wieloparowych wykorzystujących standardy Harting i Socapex. Strona producenta: https://www.contrik.com/en

Produkty Grupy Neutrik są obecne w Polsce poprzez Konsbud Audio Sp. z o.o.

contrik