Marka MIPRO, będąca specjalistą w technologiach bezprzewodowych, dołącza do portfolio producentów dystrybuowanych przez firmę Audio Plus. Do tej pory produkty MIPRO dały się poznać jako urządzenia o znakomitym stosunku jakości do ceny. Coraz częściej jednak zauważamy, że MIPRO bardzo mocno skupia się na innowacji i podążaniu za światowymi trendami. Potwierdzeniem tych słów jest chociażby seria mikrofonów bezprzewodowych ACT2400 pracująca w paśmie 2,4 GHz. 

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Firma MIPRO szybko stała się synonimem innowacji technologicznych i najnowocześniejszych rozwiązań w branży mikrofonów bezprzewodowych. Podejście projektowe firmy polega na oferowaniu najbardziej zaawansowanych produktów dostępnych na rynku audio. Tym samym na wykorzystywaniu szybkich zmian technologicznych, które pojawiają się na nim nieustannie.

Marka MIPRO w swoje ofercie ma systemy bezprzewodowe zarówno cyfrowe jak i analogowe, pracujące w częstotliwościach UHF, 2,4 i 5,8 GHz. Są to systemy mikrofonowe, IEM, konferencyjne, Tour Guide i ENG. Ponadto w ofercie dostępne są mikrofony przewodowe, kapsuły mikrofonowe, liczne akcesoria oraz systemy antenowe.

Wśród licznych innowacji należy zwrócić uwagę m.in. na funkcję ACT (Automatic Channel Targeting) umożliwiająca szybką i łatwą konfigurację kanałów nadajnika. Prostota funkcji ACT w połączeniu z technologią AutoScan do wyszukiwania czystych, wolnych od zakłóceń kanałów odbiornika sprawia, że konfiguracja jedno- i wielokanałowa jest najprostsza i najszybsza w branży. Producent wyposażył także odbiorniki bezprzewodowe w jasne, kolorowe wyświetlacze LCD i VFD. Nie bez znaczenia jest także fakt, że to MIPRO stworzyło pierwszy czterokanałowy odbiornik bezprzewodowy True Diversity w rozmiarze rackowym 1U.

Nowe systemy MIPRO ACT2400 występują zarówno w formacie 1, jak i ½ szerokości rack, o wysokości 1U. Mniejsze obudowy ma dwukanałowy odbiornik bezprzewodowy ACT-2402 oraz jednokanałowy odbiornik bezprzewodowy ACT-2401. Działają one w paśmie ISM 2,4 GHz, które jest zgodne z międzynarodowymi przepisami telekomunikacyjnymi. Odbiorniki umieszczone w obudowach rack 1U to czterokanałowy ACT-2414A oraz dwukanałowy ACT-2412A. Oferują one możliwość podłączenia zewnętrznych systemów antenowych, dzięki czemu można zwiększyć zasięg działania systemu oraz wyraźnie poprawić jakość odbieranego sygnału. W roku 2019 marka MIPRO wprowadziła przeprojektowane odbiorniki w formacie 1/2 U z serii ACT-2400 z wbudowaną anteną.

Instalacje marki MIPRO pracują w obiektach korporacyjnych, edukacyjnych, rządowych i domach kultury, a także podczas organizowania wycieczek dźwiękowych na żywo czy imprez karaoke. Wszystkie systemy bezprzewodowe MIPRO są budowane w Tajwanie w najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych z wykorzystaniem najnowszych technik – od wstępnego projektu CAD do zaawansowanego montażu powierzchniowego płytki drukowanej. Każda jednostka bezprzewodowa jest skalibrowana i przetestowana jako pojedyncze elementy i jako kompletne systemy, aby zapewnić niezawodne działanie w terenie przez wiele lat. A to wszystko w cenie, na którą można sobie pozwolić.