Dreamsound to działające od 2006 roku warszawskie studio, zajmujące się w głównej mierze produkcją i postprodukcją dźwięku do filmów fabularnych. Wśród produkcji, które zostały zrealizowane w Dreamsound, znajduje się szereg ważnych polskich tytułów ostatnich lat, między innymi „Powidoki”, „Ostatnia rodzina”, „Jack Strong”, „Układ zamknięty” czy „Pora umierać”.

[fusion_dropcap boxed=”no” boxed_radius=”” class=”” id=”” color=”#0a0304″]P[/fusion_dropcap]rodukcje Dreamsound otrzymały nominacje i nagrody na najbardziej prestiżowych festiwalach. W tym miejscu warto wymienić wyróżnienia za najlepszy dźwięk na Festiwalu Filmowym w Gdyni do obrazów „Na granicy” oraz „Body / Ciało”, nagrodę Orzeł za najlepszy dźwięk w filmie „Cicha noc” i nagrodę Motion Picture Sound Editors za montaż dźwięku w filmie dokumentalnym „Warsaw Uprising”. W sumie od początku działalności zespół specjalistów z Dreamsound zrealizował kilkadziesiąt produkcji, a ich praca spotkała się z dużym uznaniem wybitnych artystów branży filmowej. Jak sami o sobie piszą: „Dreamsound to studio kompletne. Dysponując zespołem profesjonalistów, międzynarodowym doświadczeniem oraz ultranowoczesnym studiem, zapewniamy pełną produkcję i postprodukcję dźwięku – od planu zdjęciowego aż do premiery.”

Nowoczesne studio składa się między innymi z dwóch sal oferujących odsłuch kinowy w standardzie Dolby Atmos. Tu warto dodać, że Dreamsound jako jedyne tego typu miejsce w Polsce posiada licencję na zgranie dźwięku w najnowszej technologii dźwięku przestrzennego – Dolby Atmos. Wspomniane sale wyposażono w urządzenia JBL Professional oraz Crown Audio, firm z portfolio koncernu HARMAN.

Sala nr 1
Stworzona kilka lat temu pierwsza sala kinowa wyposażona została w trzy trójdrożne kolumny frontowe JBL 3731T oraz cztery subwoofery – dwie sztuki JBL 4642A na froncie i dwa efektowe subwoofery JBL 4181 umieszczone w tylnej części sali. Dźwięk surround zapewniają przeznaczone do tego celu głośniki JBL SCS8 oraz SCS12 w łącznej liczbie dwudziestu pięciu sztuk. Całość zasilana jest przez osiemnaście wzmacniaczy Crown XLS oraz sześć sztuk serii DSi.
Sala nr 2
Druga i zarazem nowa sala również oferuje trzy zaekranowe zestawy trójdrożne JBL 3731T, uzupełnione subwooferami JBL 4642A oraz mniejszym 3635. System surround składa się z dwudziestu czterech sztuk współosiowych, ośmiocalowych zestawów JBL SCS8. Przeznaczone do systemu Atmos wielokanałowe wzmacniacze Crown DCi zapewniają łącznie 44 kanały. Uzupełnieniem jest jeden dwukanałowy wzmacniacz Crown XLS.
System 5.1
System składa się z pięciu monitorów JBL 705i z innowacyjnymi, wysokotonowymi przetwornikami zapewniającymi wyrównane pasmo częstotliwości powyżej 40 kHz z niezwykłą mocą wyjściową i bardzo niskimi zniekształceniami. Wsparcie najniższych częstotliwości stanowi aktywny subwoofer JBL LSR6312SP. Zestaw ten używany jest do miksów broadcastowych 5.1 oraz stereo do TV lub Internetu, np. YouTube i platformy streamingowe, a także do DVD i BluRay.
System 2.1
System stanowią niezwykle popularne (za sprawą wyjątkowego stosunku jakości do ceny) monitory JBL LSR308P. W Dreamsound wykorzystywane są one głownie do montażu dźwięku.
Warto dodać, że…
Najnowszy aktywny zestaw JBL 708P pracuje podczas nagrań efektów synchronicznych. Zarówno pasywne, jak i aktywne serie referencyjnych monitorów JBL 7 wyposażone są w opatentowany Image Control Wave Guide, pozwalający na równomierne przejście przez punkt podziału pasma i liniową odpowiedź częstotliwościową w krytycznym dla dialogów obszarze częstotliwości, neutralną odpowiedź częstotliwościowa poza osią monitora.

T E K S T: AVIntegracje
Z D J Ę C I A: ESS Audio

Zainteresowały cię opisane rozwiązania i wykorzystane urządzenia?
Skontaktuj się z nami - pomożemy, doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania.
mail reklama@avintegracje.pl

Tagi:

JBL