Vanguard Audio Labs wprowadza na rynek kolejną generację powszechnie uznanych i cenionych na rynku mikrofonów pojemnościowych. V4 z dużą membraną i V44S stereo z dużą membraną i podwójną kapsułą. Druga generacja mikrofonów V4 i V44S została wymyślona na nowo i precyzyjnie zaprojektowana przez zespół projektowy Vanguard.

Vanguard V4 i V44s są przeznaczone do użytku w najbardziej wymagających zastosowaniach studyjnych. Są to wielokierunkowe mikrofony FET, zaprojektowane z zachowaniem niektórych właściwości klasycznych mikrofonów FET. Ponadto wykorzystują nowoczesną technologię i konstrukcję, aby zaspokoić potrzeby dzisiejszych profesjonalnych realizatorów dźwięku.

Niemal wszystkie kluczowe, poddawane obróbce kriogenicznej komponenty, odpowiadające za ścieżkę sygnału, pozyskiwane od producentów z Kanady, USA, Niemiec i Japonii zostały ulepszone i wyniesione do najwyższego poziomu jakości. Ulepszenia pozwoliły uzyskać niższy stosunek sygnału do szumu i znacznie poprawić aspekt brzmieniowy.

Ponadto, w wielu obszarach wprowadzono modernizacje rozwiązań konstrukcyjnych. Takich jak implementacja złącz Neutrik czy przeprojektowanie solidnego mechanizmu obrotowego w mikrofonie stereofonicznym V44S z podwójną kapsułą. Mechanizm ten pozwala użytkownikowi na precyzyjne ustawienie kąta obu kapsuł, a zakres rotacji został zwiększony z 90° do 120°. Poprawiono również jakość spasowania i wykończenia produktu końcowego. W rezultacie czego mikrofony nie tylko znakomicie rejestrują dźwięk, ale również doskonale przy tym wyglądają!