Branża reklamowa szuka coraz to nowych sposobów, aby przyciągnąć uwagę klienta zarówno w przestrzeni wirtualnej, jak i publicznej. Nowoczesne kampanie wymagają nowoczesnych rozwiązań. W związku z tym, obserwujemy ekspansje ekranów LED w detalicznej przestrzeni zakupowej, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Firma inexLED ma w swojej ofercie gamę najwyższej jakości ekranów doskonale spełniających wymagania branży retail.

 

Ekrany wewnętrzne inexLED cechują się zdecydowanie wyższymi rozdzielczościami niż ma to miejsce w przypadku ekranów zewnętrznych. Jest to podyktowane przede wszystkim nieco odmiennym polem eksploatacji. O ile w większości przypadków ekrany outdoorowe oglądane są z kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów, o tyle w przypadku ekranów wewnętrznych odległości niejednokrotnie są mniejsze niż 2 metry. Także rodzaj wyświetlanych treści bywa dość specyficzny, wymagający dużej rozdzielczości ze względu na dużą szczegółowość obrazu. Z tego właśnie powodu stosowane przez inexLED moduły LED cechuje rozdzielczość nie większa niż P3 (w niektórych sytuacjach P4). Większa gęstość piksela przekłada się bezpośrednio na wyższą rozdzielczość ekranu. W zależności od miejsca instalacji, a właściwie odległości, z jakiej ekran będzie oglądany, oraz planowanej wielkości ekranu inexLED dobiera właściwą rozdzielczość modułów.

Ekrany wewnętrzne mogą mieć dowolne proporcje, dowolną orientację lub pracować w zestawach kilku lub kilkunastu sztuk, tworząc ciekawe kompozycje zsynchronizowane ze sobą. Ekrany zewnętrzne charakteryzują się wysoką jasnością oraz odpornością na wpływ czynników atmosferycznych. Stosowane do ich produkcji moduły pozwalają na wyświetlanie czytelnego obrazu, nawet w pełnym słońcu, zaś ultra czarny kolor ich masek w połączeniu z niewielkim rozmiarem diod LED sprawia, że oferują też doskonały kontrast. Ekrany zewnętrzne, które produkuje inexLED, pozwalają na ich montaż niemalże wszędzie.

Oferta obejmuje zarówno ekrany z dostępem serwisowym od tyłu, jak i od przodu. Wybrane wersje ekranów pozwalają na ich łączenie w narożnikach zewnętrznych, co sprawia, iż można obudowywać narożniki budynków i uzyskiwać tym samym niezwykłe efekty. Obudowy ekranów inexLED wykonane są zarówno w postaci cabinetów stalowych, jak i aluminiowo-magnezowych. Montowane mogą być na ścianach (także bezpośrednio do ściany bez konstrukcji odsadzającej), jak również na konstrukcjach wolnostojących. Format, sposób montażu czy wielkość dopasowywane są do zindywidualizowanych potrzeb klientów.

Zastosowanie najnowszych diod SMD oraz energooszczędnych układów sterujących pozwoliło na ograniczenie zużycia energii przez ekran o ponad 50%. Ekrany inexLED tworzone są w oparciu o najwyższej jakości komponenty, dzięki czemu obraz jest jednorodny i czytelny. Modułowa konstrukcja ekranu LED pozwala, w przypadku wystąpienia awarii, na wymianę tylko niewielkiego fragmentu (modułu) ekranu.