Epson Pro-UHD EH-TW7400 i LightScene EV-100

W dniach 16–18 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się kolejna edycja jednej z największych europejskich imprez dla profesjonalistów i pasjonatów branży AV – Audio Video Show.

Jedną z największych atrakcji trwającego trzy dni wydarzenia były premierowe w naszym kraju prezentacje nowego flagowca dla kina domowego – projektora 3LCD Epson EH-TW7400 wspierającego pakiet technologii wizualnych PRO-UHD. Składa się nań szereg udogodnień, w tym optymalizacja 4K, wysoki współczynnik kontrastu dynamicznego na poziomie 200 000 : 1 oraz obsługa standardów Full HD, UHD BD i HDR. Efektem finalnym jest istotne zwiększenie jakości i komfortu oglądania filmów. Zalety nowego modelu oraz niuanse kalibracji na jego przykładzie będą przedstawiać podczas cyklicznych pokazów eksperci z bloga HDTVPolska.
Innym produktem prezentującym w praktyce rozwój technologii wizualnych przez firmę Epson był miniaturowy projektor LightScene EV-100. Sprzęt ten przeznaczony jest do wyświetlania interaktywnych treści marketingowych na wystawach sklepowych lub innych materiałów w galeriach czy muzeach. Rozdzielczość WXGA oraz jasność 2000 lumenów i funkcja oświetlenia punktowego w połączeniu z niemal miniaturowym rozmiarem sprawiają, że jest to atrakcyjne rozwiązanie do wielu zastosowań.
Podczas Audio Video Show 2018 uczestnicy mogli zapoznać się również z innymi produktami do projekcji obrazów, przeznaczonymi zarówno dla miłośników kino domowego, jak i klienta biznesowego oraz rynku edukacyjnego. W celu jak najbardziej wiarygodnej prezentacji rozwiązań prezentowane były one w stworzonych do tego przestrzeniach, takich jak pokój z modelami kina domowego (w tym flagowcem EH-TW7400) czy klasa szkolna z systemami projekcji interaktywnej dla edukacji.
Osobną atrakcją był pokaz mappingu z użyciem laserowego projektora EB-L1505U wyświetlanego na jednym z najbardziej wydajnych urządzeń wielofunkcyjnych do druku atramentowego z serii WorkForce Enterprise.
„Targi Audio Video Show to już nie tylko największa w Polsce wystawa sprzętu dla audiofilów oraz pasjonatów kina domowego, ale impreza licząca się w skali europejskiej. Jest to dla nas najlepsza okazja do tego, by zaprezentować pełną ofertę naszych projektorów i umożliwić naoczne przekonanie się zwiedzających o przewagach technologii 3LCD” – powiedział Jakub Łapiński, Business Account Manager w Epson. „Tradycją jest, że co roku staramy się zaprezentować podczas tej imprezy premierowy model projektora. Tym razem zwiedzający AVS będą mogli zapoznać się z pierwszym przedstawicielem nowej generacji projektorów oferujących pakiet technologii PRO UHD – EH-TW7400.”

Najchętniej czytane