Evoko promuje swoje produkty hasłem „Meetings made magnificent”. Określa tak zarówno opisany w poprzednim numerze MiT Minto, przedstawiany w niniejszym tekście Pusco, jak i Liso, którego możliwości przedstawię w kolejnym artykule z cyklu „Sprzęt pod lupą”. Producent tych urządzeń zapewnia, że takie podejście nie tylko ułatwia pracę integratorom AV, lecz również uprzyjemnia korzystanie z zainstalowanych już rozwiązań użytkownikom. Łatwość, prostota i przyjemność z użytkowania to jedne z bardziej oczekiwanych cech nowych systemów AV. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób spotkania z udziałem Pusco mają szanse być tak wspaniałe, jak reklamuje je Evoko.

[fusion_dropcap boxed=”no” boxed_radius=”” class=”” id=”” color=”#0a0304″]P[/fusion_dropcap]usco to system do komunikacji w przestrzeni publicznej (public space communication – w skrócie PUSCO). Najłatwiej określić go jako monitor ze wszystkim co konieczne do uruchomienia atrakcyjnego wizualnie zestawu digital signage. Propozycja Evoko stanowi rozwiązanie all-in-one, jego początkowe uruchomienie sprowadza się do wyjęcia z pudełka i podłączenia dwóch kabli – zasilania i Ethernetu.

Co ciekawe, na stronie producenta nie znajdziemy póki co zbyt wielu parametrów technicznych urządzenia. Pusco nie ma bowiem konkurować z tradycyjnymi monitorami informacyjnymi, lecz stanowić samodzielne, jedyne w swojej klasie rozwiązanie możliwie łatwe do uruchomienia. Z Pusco poradzi sobie praktycznie każdy, dzięki czemu czas specjalisty z działu ICT może być poświęcony na inne zadania. Konfiguracja też nie jest przesadnie skomplikowana, a oferowane możliwości są ogromne. Możemy w dowolny sposób modyfikować całą treść wyświetlaną na ekranie, począwszy od obrazu tła, przez kolory (np. dopasowując ją do standardów korporacyjnych), aż po wszystkie elementy i układy wyświetlanych treści. Dodatkowo wybrany przez nas kolor zostanie użyty jako wskaźnik statusu na spodzie urządzenia.
A jeżeli możemy dowolnie modyfikować treść na ekranie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poinformować wszystkich o tym, co dzieje się w firmie – przedstawić wyniki działu, powitać ważnego gościa, zaprezentować wartości ważne dla firmy czy przybliżyć sylwetki nowych pracowników. System dostarczany jest wraz z oprogramowaniem do zarządzania wyposażonym w wiele gotowych szablonów. Treść wyświetlana na Pusco może być modyfikowana przez wielu użytkowników o różnym stopniu zaawansowania technicznego (a każdemu użytkownikowi możemy przypisać odpowiednie role i uprawnienia). Jeżeli mamy w sieci więcej niż jeden system Pusco, to na każdym możliwe jest wyświetlenie tych samych, podobnych lub zupełnie różnych treści. Oferowany system zarządzania treścią pozwala bowiem przydzielić poszczególnym użytkownikom możliwość modyfikowania wybranych fragmentów contentu.
Pusco jest systemem nowym. Jego sprzedaż zacznie się pod koniec lata 2018, lecz już zdążył zdobyć nagrodę RAVE Best of InfoComm 2018 jako najlepsze nowe rozwiązanie digital signage dla integratorów AV.
System dostępny jest w dwóch wersjach, wolnostojącej – wbudowanej w estetyczną obudowę opracowaną przez firmę SMS, oraz do powieszenia na ścianie. Jednocześnie mamy do wyboru orientację pejzażową (dla modelu stawianego na podłodze) i portretową (do wieszania ściennego). W chwili obecnej monitory nie są wyposażone w funkcję dotyku. Każdy z modeli dostępny jest w innym rozmiarze. Wersja stawiana na podłodze zawiera monitor o przekątnej 55 cali, a wieszana na ścianie ma przekątną 40 cali.
Jak łatwo przewidzieć, Pusco ma możliwość łączenia się z systemem rezerwacji sal Evoko Liso. Dzięki temu mamy możliwość wyświetlenia wszystkich zaplanowanych na dany dzień spotkań i przedstawienia ich w graficznej formie na jednym, dużym wyświetlaczu. Integracja poszczególnych elementów od Evoko staje się jeszcze prostsza. Wpisuje się to idealnie w przytoczone na początku motto „Meetings made magnificent”.

TEKST: Andrzej Pawluś