W przestrzeniach biurowych, ale również w pomieszczeniach kontrolnych czy centrach sterowania, bardzo rzadko stosuje się lokalnie umieszczone komputery. Zazwyczaj przed pracownikiem znajduje się tylko monitor, klawiatura, mysz czy inne peryferia. Jednostka centralna jest w innym pomieszczeniu np. klimatyzowanej i wyciszonej serwerowni. Aby zestawić taką konfigurację KVM, potrzebne są extendery, które są w stanie nie tylko przesłać sygnał wideo HDBaseT, ale także USB. Firma Blustream wprowadziła właśnie do oferty nowe urządzenia ułatwiające to zadanie. 

HEX70USB-KIT to zestaw nadajnik-odbiornik, dzięki któremu, z wykorzystaniem kabla CAT, można przesłać na 70 metrów sygnał 1080p lub na 40 metrów 4K 60Hz 4:2:0 oraz sterowanie USB 2.0. Dodatkowo urządzenia obsługują również dwukierunkowe sterowanie IT i RS-232, PoC, zarządzanie EDID i HDCP2.2. Nadajnik ma również wbudowane wyjścia audio (optyczne i analogowe).

Drugi zestaw extenderów to UEX50B-KIT, które są w stanie przesłać za pomocą jednego kabla CAT na odległość do 50 metrów sygnał 4x USB 2.0 lub 1.1, dzięki czemu w łatwy sposób do jednego komputera można podłączyć lokalną klawiaturę, mysz, drukarkę czy kamerę do wideokonferencji. Transmiter ma wbudowane złącze zasilania 12V, a odbiornik jest zasilany poprzez PoC.