Seria sufitowych głośników JBL Control 10 składa się z czterech modeli, oferujących szerokie pokrycie, znakomitą jakość dźwięku oraz łatwą i szybką instalację. Dodatkowo wzmacniacze Crown i LEA Professional oferują dedykowane presety DSP dla serii JBL Control 10.

JBL Professional od 75 lat produkuje przetworniki oraz zestawy głośnikowe różnego przeznaczenia. Ważnym elementem produkcji są także głośniki instalacyjne: sufitowe, ścienne, zwieszane, ogrodowe. Szeroka gama oferowanych serii zapewnia dobranie odpowiednich modeli do każdej instalacji.

JBL CONTROL 12C/T

Control 12C/T to kompaktowy głośnik sufitowy bazujący na 3” przetworniku z polipropylenową membraną. Dysponuje on mocą 40W CPP, przetwarzając częstotliwości z przedziału 68 Hz-17 kHz z maksymalnym SPL wynoszącym 97 dB. Kąt propagacji dźwięku tego modelu wynosi 130°.

JBL CONTROL 14C/T

Nieco większy JBL Control 14C/T to już dwudrożna konstrukcja współosiowa, gdzie w sekcji LF pracuje driver o średnicy 4” a w sekcji HF ¾” przetwornik. 14C/T zaczyna grać nieco wyżej, bo od częstotliwości 74 Hz, za to w wysokich częstotliwościach dochodzi aż do 20 kHz, przy kącie pokrycia wynoszącym 120°. Maksymalny SPL, jaki oferuje nam ta konstrukcja, wynosi 101 dB przy mocy 60 W CPP.

JBL CONTROL 16C/T

W aplikacjach, w których potrzeba nieco więcej pasma oraz dB, a przestrzeń jest ograniczona, świetnie sprawdzi się Control 16C/T. Ten 6,5-calowy, koaksjalny, dwudrożny głośnik sufitowy o mocy 100 W zapewnia pokrycie powierzchni pod kątem 110°. Efektywnie pracując w paśmie 62 Hz-20 kHz, potrafi wygenerować maksymalny SPL na poziomie 108 dB.

JBL CONTROL 18C/T

Największym modelem z serii Control jest 18C/T, gdzie 8”-sekcję LF uzupełnia współosiowo zamontowany przetwornik HF o średnicy 1”. Przetwarzanie częstotliwości z zakresu 58 Hz-20 kHz, 180 W CPP i maks. SPL 112 dB to cechy charakterystyczne 18-tki. Seria Control dostępna jest w białym lub czarnym wykończeniu z wyjątkiem modelu 18C/T, który jest wyłącznie biały. Dla wszystkich wielbicieli charakterystycznego brzmienia najwyższej jakości marki JBL polecamy produkty z tej serii do zastosowań instalacyjnych. Przekonaj się, że muzyka tła też może brzmieć rewelacyjnie.