Aten CS1953 to pierwszy w branży 3-portowy hybrydowy przełącznik KVMP USB-C DisplayPort. Łączy w sobie moc KVM i popularność złącza USB-C do pracy w zastosowaniach profesjonalnych i komercyjnych, zwiększajac produktywność.

Dzięki dostępowi do dwóch komputerów PC poprzez DisplayPort i laptopa (oraz innych urządzeń mobilnych) poprzez USB-C możesz oczekiwać wyjątkowej jakości obrazu 4K jak i szybkiego przełączania się między komputerami.

CS1953 może pochwalić się coraz bardziej popularnym interfejsem USB-C. Ułatwia on połączenie typu plug-n-play z urządzeniami przenośnymi (laptopy, tablety, smartfony). Dzieje się to bez konieczności przechodzenia przez stację dokującą, co sprawia, że jest to prawdziwa oszczędność miejsca i pieniędzy. Włączenie USB-C Power Delivery w standardzie 3.0 powoduje, że urządzenia mobilne rozpoczynają ładowanie po podłączeniu do CS1953, zwiększając produktywność.

CS1953 jest idealny dla wszystkich tych, którzy potrzebują szybkiego przełączania do przetwarzania dużych paczek danych. Sprawdzi się również do weryfikowania elementów interfejsu użytkownika na wysokiej jakości ekranach. To idealne rozwiązanie dla pracowników rządowych, profesjonalistów marketingu czy inżynierów. Po prostu podłącz i zacznij ładować swoje urządzenie po spotkaniu.

CS1953 jest idealny dla tych, którzy potrzebują zwiększonej wydajności i wysokiej precyzji w wielozadaniowości pomiędzy komputerami celem monitorowania różnych danych i wskaźników w wykresach handlowych i sprzedaży, czyli np. dla analityków finansowych i rynkowych. Ponadto te konfiguracje mogą służyć jako redundancja w celu uniknięcia przestojów i strat finansowych spowodowanych potencjalną awarią sprzętu.