Jabra PanaCast 50

Praca hybrydowa to obecnie standard, a wideokonferencje stały się częścią naszego codziennego życia. Jakość obrazu i dźwięku odgrywa decydującą rolę: to, w jaki sposób doświadczamy i rozumiemy siebie nawzajem, zależy w dużej mierze właśnie od zastosowanej technologii i jej jakości. Wyposażając salę konferencyjną w wszechstronny system konferencyjny, zyskamy możliwość przeprowadzania bezproblemowych spotkań online.

Korzyści z systemu Video Bar
Video bary rewolucjonizują sposób, w jaki organizujemy spotkania hybrydowe i współpracujemy. Dzięki zintegrowanym funkcjom audio i wideo, wszechstronnym technologiom, łatwości obsługi oraz możliwości usprawnienia wirtualnych spotkań i pracy zdalnej, systemy te zapewniają płynną i wciągającą współpracę. Oferują wiele korzyści firmom i organizacjom, które chcą ulepszyć swoje wrażenia z wideokonferencji. W swej istocie video bar to zintegrowane rozwiązanie zaprojektowane w celu zwiększenia komfortu spotkań wideo i współpracy, umożliwiając użytkownikom dołączanie do zaplanowanych spotkań bez konieczności podłączania komputera lub organizowania spotkania za pomocą laptopa. Te wszechstronne rozwiązania wideo, takie jak video bar Jabra PanaCast 5 , obejmują kompaktowe urządzenie typu soundbar, w którym znajdują się wysokiej jakości głośniki, zestaw mikrofonów i kamera. Te zintegrowane systemy wideo zapewniają użytkownikom płynną obsługę sali konferencyjnej i łatwe w zarządzaniu rozwiązanie dla menedżerów IT. Systemy te zostały specjalnie zaprojektowane do optymalnej pracy w małych i średnich pomieszczeniach, oferując użytkownikom uproszczoną konfigurację.

Jak wybrać odpowiedni system wideokonferencyjny
Poświęć trochę czasu na zrozumienie konkretnych potrzeb związanych z salą konferencyjną i współpracą. Oceń cechy i funkcjonalność różnych systemów i wybierz taki, który ściśle odpowiada Twoim wymaganiom. Ponadto należy wziąć pod uwagę wszelkie unikalne wymagania lub preferencje, jakie może mieć Twoja organizacja w zakresie interoperacyjności, bezpieczeństwa lub certyfikatów narzędzi do współpracy, takich jak Microsoft Teams lub Zoom Rooms. W odpowiedzi na zmiany modelu pracy, firma Jabra, producent rozwiązań audio i wideo, poszerzyła swoją ofertę o produkty z serii PanaCast 50 do wideokonferencji opracowane specjalnie z myślą o współpracy hybrydowej. Systemy konferencyjne Jabra z serii PanaCast 50 to kompleksowe rozwiązania umożliwiające prowadzenie bardziej integrujących i angażujących spotkań wirtualnych w małych i średnich pomieszczeniach konferencyjnych. Na serię składają się trzy rozwiązania: PanaCast 50, PanaCast 50 Video Bar System, PanaCast 50 Room System.

Jabra PanaCast 50

Jabra PanaCast 50
Jabra PanaCast 50 jest rozwiązaniem wideokonferencyjnym typu „wszystko w jednym”. Łączy wysoką jakość dźwięku z innowacyjnymi funkcjami wideo w oparciu o zaawansowane algorytmy. Dzięki trzem 13-megapikselowym kamerom, rozdzielczości 4K i polu widzenia 180° możliwe jest optymalne objęcie całej sali konferencyjnej i wszystkich uczestników. Opatentowana technologia łączenia w czasie rzeczywistym wideo o wysokiej rozdzielczości stosuje zaawansowane algorytmy do wyboru sposobu scalania obrazu na żywo z zachowaniem ultraniskiego poziomu opóźnień. Funkcja wirtualnego reżysera (Virtual Director) automatycznie dostosowuje kadrowanie w zależności od tego, co dzieje się na spotkaniu, wykorzystując inteligentny zoom oraz aktywne wykrywanie mówiących osób. Funkcja Whiteboard umożliwia łatwe zintegrowanie tablicy lub flipchartu w ramach drugiego streamingu wideo, bez konieczności zastosowania kolejnej kamery. Obie funkcje sprawiają, że pracownicy zdalni mogą bez problemu aktywnie włączyć się do dyskusji, kształtować jej dynamikę lub brać udział w opracowywaniu pomysłów. PanaCast 50 ma także osiem mikrofonów kierunkowych z funkcją precyzyjnego wykrywania głosu, które są wspierane przez inteligentne algorytmy usuwające przeszkadzający hałas. Cztery potężne głośniki opracowane przez Jabra — dwa 50-milimetrowe niskotonowe i dwa 20-milimetrowe wysokotonowe — w nieprzenoszącej wibracji konfiguracji stereo wypełniają pomieszczenie dźwiękiem o najwyższej jakości, a najnowsza technologia dźwięku dwukierunkowego umożliwia prowadzenie rozmów w bardziej naturalny sposób.

Jabra PanaCast 50 Video Bar System
Jabra PanaCast 50 Video Bar System to wideo bar współpracujący z systemem Android. Zapewnia wszystkie cechy i możliwości funkcjonalne zestawu Jabra PanaCast 50, w tym 180 stopniowe pole widzenia i panoramiczny widok o rozdzielczości 4K, wirtualnego reżysera (Virtual Director), inteligentny zoom oraz dynamiczną kompozycję (Dynamic Composition). Został zaprojektowany tak, aby dostosowywać się do zmieniających się potrzeb związanych z komunikacją i hybrydowym stylem pracy dzięki zasilanej przez sztuczną inteligencję platformie definiowanej programowo. Przede wszystkim jest on łatwy w instalacji, zarządzaniu i użytkowaniu dzięki PanaCast Control, który oferuje łatwe zarządzanie wszystkim, co jest niezbędne do spotkań wideo. Umożliwia rozpoczęcie spotkania i dołączenie do niego za pomocą jednego przycisku, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń, co pozwala na proste, bezpieczne i skalowalne wdrożenie oraz zarządzanie w dowolnej małej i średniej sali konferencyjnej. PanaCast 50 Video Bar System został zoptymalizowany dla wszystkich wiodących platform UC. Ma certyfikaty Microsoft Teams i Zoom. Dzięki temu użytkownicy mogą natychmiast komunikować się ze sobą nawzajem bez względu na to, gdzie się znajdują.

Jabra PanaCast 50

Jabra PanaCast 50 Room System
Jabra PanaCast 50 Room System to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające prowadzenie bardziej integracyjnych i wciągających spotkań wirtualnych w małych i średnich pomieszczeniach konferencyjnych. System ten składa się z Jabra PanaCast 50 oraz Lenovo ThinkSmart Core Kit. Rozwiązanie wideo PanaCast 50 oferuje innowacyjny, panoramiczny obraz 4K o 180-stopniowym kącie widzenia, który znakomicie współdziała z układem pierwszego rzędu (Front Row) w Microsoft Teams Rooms. Dzięki temu spotkania hybrydowe włączają wszystkich uczestników i sprzyjają ich aktywnemu udziałowi w konferencji wideo. Zestaw Lenovo ThinkSmart Core Kit obejmuje urządzenie ThinkSmart Core oraz ThinkSmart Controller — panel sterowania z wyświetlaczem HD o przekątnej 10,1 cala z 10-punktowym ekranem dotykowym. Umożliwia on inicjowanie spotkań i kontrolowanie ich przebiegu, a także udostępnianie materiałów oraz współpracę z osobami pracującymi zdalnie.