W ofercie firmy NewTek pojawiła się najnowsza kamera PTZ, będąca zarazem pierwszą na świecie kamerą wykorzystującą protokół NDI |HX3. NewTek PTZ3, bo to o niej mowa, oferuje pełną funkcjonalność profesjonalnych kamer za pośrednictwem jednego kabla Ethernet.

Kamera NewTek NDI|HX PTZ3 pozwala w najłatwiejszy sposób przesyłać obraz i dźwięk dzięki bezproblemowej integracji z każdym systemem produkcyjnym. Co więcej, protokół NDI|HX3 zapewnia niskie opóźnienia, zachowując jednocześnie maksymalną jakość przy wydajnej przepustowości. Ponadto, całkowicie nowy PTZ3 jest pierwszą kamerą w ofercie NewTek oferującą profesjonalne złącze audio XLR. Dzięki temu prześlesz audio, wideo, sygnalizację Tally, sterowanie i zasilanie za pomocą jednego kabla sieciowego.

Warto nadmienić, że kamera pracuje w jakości HD do 1080/60p, ma zoom optyczny 20x oraz cyfrowy 2x. Co więcej, wyposażona jest w gniazdo mini XLR zapewniające symetryczny sygnał audio oraz gniazdo 3,5 mm mini jack, umożliwiające podłączenie liniowego sygnały stereo. Częstotliwość próbkowania, jeśli chodzi o audio, wynosi 48 kHz. NewTek zadbał również o niezwykle płynną pracę swojego najnowszego urządzenia, opracowując nowy algorytm, dzięki któremu ruch kamery jest bardzo naturalny. PTZ3 jest też niezwykle łatwy w użyciu, po podłączeniu po prostu automatycznie pojawia się w sieci. Dostępny jest w kolorze czarnym i białym, może być montowany zarówno na ścianie, jak i na suficie. To sprawia, że idealnie sprawdzi się w różnych zastosowaniach, takich jak studia produkcyjne, sale konferencyjne czy wydarzenia na żywo.