Urządzenia przeznaczone do samoobsługowej sprzedaży produktów to nowy, lecz prężnie rozwijający się dział produktowy firmy iMedia. Dzięki rozbudowie działu R&D oraz współpracy z utalentowanymi projektantami powstała nowa linia produktowa urządzeń samoobsługowych. Seria NEXUS obejmuje zarówno urządzenia kompaktowe z przeznaczeniem do małych sklepów czy punktów usługowych, jak i duże, w pełni autonomiczne w zakresie obsługi płatności kartowych i gotówkowych.

 

Firma iMedia skupiając się na analizie współczesnych potrzeb klientów, bazując na ponad 20-letnim doświadczeniu i entuzjazmie projektantów w połączeniu z setkami godzin prac projektowych i prototypowych, stworzyła spójną stylistycznie, a zarazem doskonałą ergonomicznie serię urządzeń. Dbałość o detale i przemyślana konstrukcja to trzon tego projektu. Ozdobne panele czołowe i boczne, możliwość zastosowania różnorodnych materiałów i faktur sprawiają, że urządzenia firmy iMedia mogą być spersonalizowane w bardzo szerokim zakresie i dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Podstawową myślą, jaka przyświecała firmie iMedia podczas projektowania infokiosków serii NEXUS, była prostota i swoisty minimalizm formy, z zachowaniem jednakże dbałości o detal. Kolejnym istotnym elementem była modułowość urządzenia. Producent chciał, aby było ono możliwie proste i łatwe do konfiguracji dla klienta. Wersja S w wykonaniu nablatowym w łatwy sposób może zostać przekonfigurowana do wersji wolnostojącej, ta zaś daje możliwość instalacji szeregu elementów wyposażenia dodatkowego, takiego jak wrzutnik monet, hopper, akceptator banknotów czy dodatkowa drukarka paragonów.

Każdy element jest przemyślany, zaś personalizacja kolorystyczna jest wręcz dziecinnie prosta. W zależności od charakteru swojej działalności możesz wybrać odpowiednie urządzenie. Masz niewielki sklep, a zależy ci na ograniczeniu zajmowanej przestrzeni, zaś płatności bezgotówkowe są przez ciebie preferowane? Najlepszym wyborem będzie Nexus S. Jeżeli natomiast zależy ci na obsłudze także płatności gotówkowych oraz innych urządzeń, takich jak waga pomiarowa czy dodatkowa drukarka, twoim wyborem powinien być Nexus X. Wszędzie, gdzie wymagana jest obsługa dużej ilości produktów, wyborem idealnym będzie Nexus XL, wyposażony w jedną lub dwie dostawki. Oferuje on możliwość pełnej personalizacji wyposażenia – począwszy od obsługi walorów pieniężnych – włącznie z wydawaniem reszty monetami i banknotami, a skończywszy na wagach pomiarowych do weryfikacji skanowanych produktów.