Włoski producent firma KGEAR ma w portfolio produktowym zarówno urządzenia dedykowane aplikacjom mobilnym, jak i zastosowaniom instalacyjnym. Wspólnym mianownikiem tych urządzeń jest kompaktowa budowa, wysoka wydajność oraz doskonała jakość dźwięku. Taki właśnie jest GF82 flagowy model serii Installed Sound firmy KGEAR.

Ultrakompaktowy głośnik kolumnowy GF82 jest wysoki na 570 mm, szeroki na 60 mm i głęboki na 72 mm. Kryje w sobie osiem przetworników szerokopasmowych o średnicy 2”, które tworzą matrycę liniową zgodnie z technologią K-array PAT (Pure Array Technology). Pomimo małych rozmiarów, GF82 jest w stanie wygenerować 117 dB maksymalnego szczytowego SPL w paśmie 160 Hz-20 kHz przy dyspersji 10°V i 90°H. Obudowa wykonana z ABS gwarantuje niską wagę oraz standard ochrony IP56. Ciekawostką jest, że ten model występuje w dwóch wersjach, 16 Ω i 64 Ω.

GF82 doskonale sprawdzi się we wszystkich sytuacjach, które wymagają równomiernej dystrybucji dźwięku i kompaktowego formatu. Obudowa z ABS sprawia, że ​​nadaje się zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych w stałych instalacjach muzyki i mowy w hotelach, barach, restauracjach, sklepach detalicznych, obiektach transportowych i salach konferencyjnych, a także w środowiskach mieszkalnych. Aby uzyskać najlepszą wydajność w aplikacjach muzycznych, połącz go z dedykowanym subwooferem GS6.