Firma Barco połączyła siły z Audinate w ramach partnerstwa skoncentrowanego na integracji cyfrowego przełączania audio i przetwarzania obrazu. Współpraca zaowocowała wprowadzeniem opcjonalnej karty audio dla PDS-4K, co czyni go pierwszym przełącznikiem prezentacji Barco obsługującym Dante.

Niedawno wprowadzone przełączniki Barco PDS-4K oferują wysokiej jakości, przystępne cenowo przetwarzanie i przełączanie 4K zarówno w zastosowaniach eventowych, jak i salach konferencyjnych, audytoriach i innych środowiskach korporacyjnych. Mają one osiem wejść 4K i dwa w pełni płynne wyjścia programu miksowania 4K. Dodając nową kartę audio z obsługą Dante, użytkownicy PDS-4K będą mogli zarządzać zarówno wysokiej jakości obrazem, jak i nieskazitelnym cyfrowym dźwiękiem od źródła do wyjścia za pośrednictwem tego samego urządzenia.

Dante firmy Audinate jest kompletnym rozwiązaniem sieciowym audio. Dystrybuuje nieskompresowane, wielokanałowe audio cyfrowe za pośrednictwem standardowych sieci Ethernet, z niemal zerową latencją i idealną synchronizacją. Umożliwia dystrybucję cyfrowego dźwięku za pośrednictwem standardowych sieci Ethernet — tych samych sieci, które są używane w domu lub biurze. Przełącznik prezentacji audio i wideo PDS-4K z obsługą Dante zmniejsza złożoność konfiguracji, zastępując wiele kabli analogowych lub wielożyłowych i eliminując potrzebę dodatkowego sprzętu audio.

Karta opcji PDS ma dostęp do wszystkich wyjść na kanałach multi-audio, a każde wyjście umożliwia niezależne przełączanie audio-over-IP. Oznacza to, że operatorzy mogą uruchamiać różne warianty audio dla strumieni online lub przesyłać przekonwertowany dźwięk do pokoju typu break-out. Ponadto funkcjonalność karty audio domyślnie automatycznie zarządza synchronizacją dźwięku i obrazu. Jednak w razie potrzeby karta daje również operatorom możliwość ręcznej zmiany opóźnienia wyjścia audio w celu dopasowania do opóźnienia wyświetlacza i stałej synchronizacji dźwięku i obrazu.

– Rozwiązanie Dante zostało przyjęte przez wielu wiodących profesjonalnych producentów audio, co czyni je standardem branżowym dla cyfrowych sieci audio. Jest szeroko stosowany w branży wydarzeń na żywo, transmisji, nagrywania i produkcji oraz systemach komunikacyjnych – mówi Wouter Bonte, dyrektor przetwarzania obrazu w Barco. – Uaktualnienie PDS-4K za pomocą technologii (de)embeddingu Dante sprawi, że nasi klienci i partnerzy będą mogli jeszcze lepiej wykorzystać swoje rozwiązanie Barco!