Listen EVERYWHERE

W Boring, Oregon, USA mieści się szkoła średnia prowadzona przez bezwyznaniowy Kościół Wspólnotowy Dobrego Pasterza.

Główna kaplica na jej terenie ma 1200 miejsc, cotygodniowa frekwencja w czasach przed pandemią była na poziomie tysiąca osób.Kościół miał przestarzały system wspomagający słuchanie. Coraz więcej odbiorników nie działało, dlatego osoby słabosłyszące przestały o nie pytać i przestały ich używać, tym samym nie mogły słyszeć tego samego co zdrowe osoby. System był zawodny i wymagał wymiany. Zdecydowano się kupić streamer Listen EWERYWHERE. Wierni i uczniowie na całym obszarze kampusu (tam, gdzie jest WiFi) mogą teraz słuchać dźwięku z dowolnego miejsca kampusu (np. kaplicy czy sali), z którego jest uruchomiona transmisja. To rozwiązanie oferuje wygodne słuchanie osobom zdrowym, ale przede wszystkim zapewnia wspomaganie słuchania dla osób gorzej słyszących i to dużo większej liczbie osób niż kiedykolwiek wcześniej, z użyciem klasycznego systemu wspomagania słuchu.

Listen EVERYWHERE

Listen EVERYWHERE transmituje wyraźny dźwięk do uszu wiernych i uczniów przez Wi-Fi do bezpłatnej aplikacji Listen EVERYWHERE, na urządzenia z systemem iOS i Android. Teraz Kościół korzystając z tego systemu, może transmitować dźwięk z nabożeństw i zajęć do dowolnego smartfonu każdej osoby obecnej na kampusie. Dźwięk można odtwarzać poprzez głośnik smartfonu, podłączone do niego słuchawki lub przez dowolny, sparowany z nim odbiornik Bluetooth, w tym aparat słuchowy. Bezpłatna, konfigurowalna aplikacja wyświetla na ekranie powitalne filmy i grafiki, przesuwane banery tekstowe, pliki pdf i etykiety kanałów dźwiękowych. Aplikacja została skonfigurowana, a jej wygląd dostosowany do potrzeb kościoła dzięki dodaniu logotypów i odpowiedniej grafiki. – Szczególnie podoba nam się łatwość, z jaką konfiguruje się aplikację za pomocą wiadomości powitalnych i linków do niestandardowych treści i naszej witryny internetowej oraz możliwość wykorzystania naszych ikon – to komentarz Jima Chase’a, dyrektora ds. mediów w Kościele Wspólnotowym Dobrego Pasterza.

Dzięki tym zmianom można transmitować dźwięk na cały kampus, tak aby każdy mógł uczestniczyć w nabożeństwie lub w zajęciach. Streamer Listen EVERYWHERE to również doskonałe narzędzie do ochrony przed globalną pandemią COVID-19. Ludzie dzięki temu systemowi mogą korzystać z własnych urządzeń, zmniejszając ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.
Elementy systemu Listen EVERYWHERE:
– użytkownik pobiera bezpłatną apkę (Listen EVERYWHERE) na swój iOS lub Android,
– otwiera aplikację i wybiera odpowiedni kanał odsłuchu,
– użytkownik może przesłać dźwięk na urządzenie Bluetooth – zestaw samochodowy lub aparat słuchowy.