LG LV640S

Telewizor LV640S to doskonała propozycja dla wielu firm i instytucji, które poszukują relatywnie niedrogich, przyciągających wzrok i łatwych w zarządzaniu sposobów komunikacji z klientami. Urządzenie umożliwia jednoczesne odtwarzanie programu telewizyjnego i dowolnego pliku graficznego, np. reklam lub innych istotnych materiałów informacyjnych.

[fusion_dropcap boxed=”no” boxed_radius=”” class=”” id=”” color=”#0a0304″]P[/fusion_dropcap]rezentowany model wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla obiektów użyteczności publicznej, sklepów, hoteli, lokali gastronomicznych, takich jak kawiarnie i puby, a także placówek kulturalnych i oświatowych. Bogate wyposażenie i szereg użytecznych funkcji czynią zeń bardzo interesującą propozycję na rynku. Zanim jednak przejdziemy do opisu najważniejszych funkcji telewizora LG LV640S, zacznijmy od przedstawienia jego podstawowych parametrów.

Parametry i wyposażenie
Z racji swojego przeznaczenia telewizor przystosowano do pracy w trybie 16 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Oferowany jest w trzech rozmiarach o przekątnej ekranu: 55, 49 i 43 cale. Wyposażono go w matrycę typu direct LED o rozdzielczości 1920 × 1080 (FHD) i jasności 400 cd/m2. Jeżeli chodzi o proporcje obrazu, do wyboru mamy sześć opcji: 16:9, Original, Full Wide, 4:3, Vertical Zoom i All-Di-rection Zoom. Co oczywiste, LV640S ma wbudowany tuner telewizyjny, zarówno analogowy (PAL/Secam), jak i cyfrowy (DVB-T2/C/S2) oraz moduł Wi-Fi pozwalający na podłączenie telewizora do sieci, jego zdalne zarządzanie oraz klonowanie ekranu telefonu, tabletu lub laptopa (funkcja screen share). Elastyczną konfigurację w każdym środowisku pracy zapewnia szeroki wybór gniazd połączeniowych. Na bocznym panelu znajdziemy wejście HDMI, USB (2) oraz gniazdo CI, natomiast z tyłu ulokowano złącza RF (2), wejście AV, wejście komponentowe (RCA5), cyfrowe optyczne wyjście audio, wejście HDMI (2), wejście RGB, RS-232C, wejście audio PC (wspólne z komponentowym), wyjście na słuchawki, RJ45 (Ethernet) oraz wyjście na zewnętrzny głośnik. Jeżeli jesteśmy przy dźwięku, warto dodać, że do wyboru mamy sześć trybów audio (standard, cinema, clear voice, sports, music, game). Telewizor ma także wbudowane dwa głośniki o mocy 10 W. Urządzenie przystosowane jest do uchwytów montażowych w standardzie VESA 200 × 200 mm.
Funkcje i możliwości
Model LV640S wyposażono w wiele użytecznych funkcji i nowoczesnych rozwiązań umożliwiających dopasowanie do różnych zastosowań, ale również wpływających na przyjazną i komfortową obsługę. Jedną z takich funkcji jest menedżer treści umożliwiający ich prostą edycję przy pomocy gotowych szablonów. Dzięki takiemu rozwiązaniu można równocześnie wyświetlać wybrany program telewizyjny oraz materiały graficzne, np. reklamy, ofertę lokalu, hotelu lub inne dowolne informacje. Treści mogą być odtwarzane zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, a do ich obsługi nie jest wymagany zewnętrzny serwer. Co więcej, LV640S może pełnić rolę centralnego serwera i dystrybuować treści lub dane dla wybranej grupy w obrębie jednej sieci. Telewizor wykorzystuje kompatybilne oprogramowanie LG dla Smart TV Signage obejmujące narzędzia Simple Editor, SuperSign Link oraz SuperSign W. Przy ich pomocy można dystrybuować i edytować treść multimedialną, definiować harmonogramy oraz zarządzać systemem. Integratorzy bądź inne osoby zarządzające docenią możliwość zdalnego sterowania funkcjami dzięki obecności protokołu SNMP (Simple Network Management Protocol), a dzięki funkcji WOL (Wake on LAN) możliwe jest również włączanie telewizora przez Internet. W tym celu wystarczy połączyć telewizory i komputer w jedną sieć i wysłać program Magic Packet do adresów MAC zarejestrowanych telewizorów. LV640S ma także wbudowany moduł RTC, który zapewnia poprawne działanie włącznika czasowego telewizora nawet w przypadku zanikuzasilania. To nie wszystko, bo telewizor synchronizuje czas z serwerem czasu w Internecie dzięki obecności protokołu NTP (Network Time Protocol), tym samym zegar telewizora jest zawsze precyzyjnie ustawiony. Na zakończenie warto wspomnieć o funkcji Fail Over, która zapewnia ciągłość wyświetlania w przypadku, gdy żaden sygnał nie jest dostępny. Funkcja obsługuje pliki w formacie JPG o maksymalnym rozmiarze do 10 MB. Na pokładzie telewizora LG LV640S nie zabrakło oczywiście popularnych aplikacji typu „smart”. Użytkownicy mogą korzystać z wbudowanych aplikacji, takich jak YouTube, czy przeglądarki internetowej oraz wyświetlać obraz bezprzewodowo ze swojego urządzenia na ekranie TV za pomocą połączenia Wi-Fi Direct.

TEKST: Marcin Ziniak, AVIntegracje