Uniwersalny mikser Tascam Model 16 przenosi zaawansowane funkcje nagrywania i miksowania z flagowego Model 24 na nowy, przystępny cenowo, poziom, tworząc w pełni funkcjonalny kompaktowy mikser, który łączy ciepło analogowe z cyfrowymi możliwościami. Model 16 to idealne rozwiązanie do miksowania małych występów na żywo, do nagrywania i do środowisk produkcyjnych, z wielościeżkowym rejestratorem, interfejsem audio USB, efektami, wszechstronnymi możliwościami miksowania i routingu oraz bezprzewodową łącznością Bluetooth.

14 wejść dających pełną elastyczność

14 łatwo dostępnych wejść na panelu górnym zapewnia przystępne podłączenie mikrofonów, instrumentów i innych źródeł audio. Możesz podłączyć do 10 mikrofonów, 14 sygnałów liniowych lub dwa instrumenty aby miksować lub nagrywać na żywo. Posiada również kanał stereo z obsługą Bluetooth 5.0 do bezprzewodowego przesyłania audio. Kanał ten ma również złącza RCA oraz mini jack stereo do bezpośredniego podłączenia odtwarzacza CD lub przenośnego urządzenia odtwarzającego.

Nieskazitelna jakość dźwięku

Wejścia mikrofonowe 1 do 8 dostarczają nieskazitelną jakość dźwięku, wyposażone w technologię Tascam Ultra-HDDA (High Definition Discrete Architecture) dla czystego i naturalnego brzmienia z ultra-niskim poziomem szumów.

Profesjonalne funkcje kontroli kanałów

Czułe pokrętło Gain pozwala na precyzyjną regulację poziomu wejściowego dla każdego kanału. Filtr górnoprzepustowy włączany przyciskiem oraz trójpozycyjny przełącznik wejścia (Live/PC/MTR) ułatwiają szybką i łatwą kontrolę nad sygnałami źródłowymi. Wejścia 1–8 posiadają również jednopokrętłowy kompresor oraz 3-pasmowy korektor z parametrycznym środkiem.

Maksimum możliwości routingu i monitoringu

Trzy szyny Aux (Monitor 1, Monitor 2 (pre/post) i Efekty) i PFL (Pre Fader Listen) dopełniają profesjonalne opcje routingu Model 16. Sub-grupa zapewnia dodatkową parę wyjść liniowych stereo, które mogą być użyte np. do podłączenia dodatkowego wzmacniacza. Trzy wyjścia Aux pozwalają na skierowanie sygnałów audio do monitorów scenicznych, lub do zewnętrznych urządzeń, takich jak efekty, procesory sygnałowe czy miksery słuchawkowe. Dodatkowe wyjście Control Room z indywidualnym tłumikiem może być użyte do podłączenia pary aktywnych monitorów studyjnych.

Wbudowany potężny, 16-ścieżkowy, cyfrowy rejestrator

Sekcja wielościeżkowa Model 16, zawiera potężny wewnętrzny rejestrator 16-ścieżkowy, mogący nagrać 14 sygnałów wejściowych i główny miks stereo równocześnie, na kartę SD, w nieskazitelnej jakości 48-kHz/24-bit. Nagraj co tylko chcesz, od występów na żywo po próby, wydarzenia, słowo mówione czy spotkania. Możesz również łatwo i szybko wykonać nadpisywanie, wklejanie, wycinanie. Do wykonywania operacji bez użycia rąk, lub obsługi wybranych funkcji, możesz użyć opcjonalnego przełącznika nożnego. Nagrane ścieżki mogą być natychmiast zmiksowane, zmasterowane lub wyeksportowane do komputera w celu późniejszej edycji, formatowania i publikacji.

Wysokiej jakości wbudowany interfejs audio

Wbudowany interfejs audio USB z 16 wejściami i 14 wyjściami, przesyła dźwięk z częstotliwością próbkowania 48 kHz i rozdzielczością 24-bit do nagrywania lub odtwarzania zewnętrznym programem DAW (Digital Audio Workstation). Nowej generacji sterowniki Tascam pozwalają na zminimalizowanie rozmiaru buforu audio, który może być ustawiony zaledwie na 4 próbki. Skutkuje to ekstremalnie niską latencją i najwyższym poziomem wydajności przy nagraniach audio.

Wszechstronne możliwości wejść

Przy użyciu przełącznika trybu wejścia, można wybrać źródło wejściowe dla każdego kanału według potrzeb. Pozwala to na elastyczną konfigurację wejść. Część kanałów może obsługiwać wejścia na żywo, inne mogą odtwarzać ścieżki z wbudowanego rejestratora wielościeżkowego, a jeszcze inne z komputera poprzez USB. Wszystko w jednym czasie.

16 edytowalnych multi-efektów

Wszechstronna sekcja efektów Model 16, oferuje 16 edytowalnych multi-efektów, które można obsługiwać przełącznikiem nożnym, w tym reverb, delay, chorus, flanger i inne. Każdy z efektów pozwala na zmianę jednego parametru z poziomu menu. Wybrany efekt może być zmiksowany z głównym wyjściem stereo przy użyciu dedykowanego tłumika oraz może być przesłany do szyny monitorowej 1 i 2.

4-pasmowy korektor główny

Czteropasmowy korektor z dwoma (szerokie/wąskie Q) parametrycznymi środkami, może być wybrany, aby stworzyć perfekcyjny miks. Możesz przypisać ten korektor do wyjść głównych lub do monitorów 1/2.

Optymalnie przygotowany do transmisji na żywo wykonań muzycznych lub talk show i do produkcji podcastów

Model 16 oferuje tryb miksu stereo USB co czyni nagrywanie podcastów lub transmitowanie prostym i przystępnym. Wszystko czego potrzebujesz to komputer, tablet lub smartfon z odpowiednią aplikacją do streamingu. Muzyka w tle bądź inne sygnały audio mogą również wychodzić z twojego komputera lub smartfona do Model 16 i być miksowane z sygnałami na żywo. Zmiksowany dźwięk będzie kolejno przesłany z powrotem do komputera celem nagrywania lub streamowania.

Akcesoria opcjonalne

Możesz poszerzyć swoje możliwości nagrywania i miksowania z opcjonalnymi akcesoriami. Wśród nich jest przełącznik nożny RC-1F, zestaw do montażu w racku AK-RM16, pokrowiec AK-DC16, mikrofony serii TM czy słuchawki TH-02.