Tascam MX-8A jest mikserem matrycowym 10×10 z ośmioma wejściami mikrofonowymi/liniowymi, ośmioma wyjściami liniowymi i wejściem/wyjściem USB, kompatybilnym z oprogramowaniem konferencyjnym lub platformami konferencyjnymi działającymi w “chmurze”. Oferuje potężne wewnętrzne miksowanie i routing DSP oraz wiele funkcji przetwarzania dźwięku i jest idealny do wielu zastosowań, w tym do sal konferencyjnych, pokojów rozmów, sal sądowych, restauracji, sklepów, sal bankietowych i innych.

Funkcje DSP zawierają kompresor, czteropasmowy, parametryczny korektor i automatyczną kontrolę poziomu dla każdego wejścia. Sekcja wyjściowa oferuje 10-pasmowy korektor z filtrem górno/dolno-przepustowym, funkcje delay i limiter na każde wyjście. Wszystko to można dopasować i zapisać w dowolnej z 50 scen pamięci, wraz z ustawieniami miksu i routingu. Aby dźwięk zapowiedzi był bardziej wyraźny, dostępne są również funkcje automatycznego tłumienia i kompensacji hałasów tła.

MX-8A posiada naturalnie brzmiące, wysokiej jakości przedwzmacniacze mikrofonowe Tascam. Wykorzystują one wiedzę i doświadczenie producenta z wielu lat tworzenia profesjonalnych urządzeń audio. Zakres poziomów wejściowych wynosi –77,5 dBu do +26 dBu, z równoważnym szumem wejściowym osiągającym mniej niż –126 dB. Stosunek sygnału do szumu wynosi ponad 108 dB.

MX-8A można sterować za pomocą dwóch aplikacji dostępnych na urządzenia Mac, Windows, iOS i Android.  Tascam MX Connect do konfiguracji i Tascam EZ Connect dla użytkowników końcowych. Obie są łatwe w użyciu i zawarte w zestawie z urządzeniem. Przy użyciu Tascam MX Connect, instalatorzy mogą szybko i łatwo skonfigurować MX-8A. Umożlwia też przypisywanie odpowiednich, prostych funkcji dostępnych dla użytkowników poprzez Tascam EZ Connect.

Opcjonalny kontroler ścienny RC-W100 oferuje graficzny wyświetlacz i wielofunkcyjny przycisk z pokrętłem, służący do kontroli głośności i wyboru źródeł.