Nec seria P

Sharp NEC Display Solutions Europe wprowadza na rynek piątą generację najlepszych w swojej klasie monitorów wielkoformatowych z serii P z nowymi ulepszeniami, przeznaczonych m.in. do pomieszczeń kontrolnych i innych zastosowań o znaczeniu krytycznym. Nowa linia produktów jest przeznaczona dla centrów dowodzenia i kontroli w takich branżach jak: transport, energetyka, obrona i produkcja, ale jest użyteczna również w zaawansowanych systemach informacji wizualnej i komunikacji korporacyjnej.

Seria NEC MultiSync P wykorzystuje najnowocześniejszą technologię firmy Sharp/NEC, aby udoskonalić i ulepszyć popularne funkcje swojego poprzednika. Oferuje niezrównaną wyrazistość szczegółów i dokładność kolorów dzięki przetwarzaniu sygnału 8K, szerokiej palecie barw i zintegrowanemu silnikowi NEC SpectraView, który balansuje wszystkie parametry obrazu. Najważniejszą zaletą pozostaje wysoka czytelność obrazu, niezależnie od natężenia oświetlenia w otoczeniu. Jasność na poziomie 700 cd/m² i filtr antyodblaskowy oznaczają, że obraz jest wyraźny nawet w jasnym świetle i bez rozpraszających refleksów.

Nec seria P

Metalowa obudowa to kolejny przykład funkcjonalnej cechy, która stała się ważną zaletą sprzedażową w wielu sektorach. Nie tylko pomaga ona zapewnić ognioodporność, ale także sprawia, że smukły wyświetlacz jest wystarczająco wytrzymały, aby można go było używać w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu. Wytrzymałość ta jest cechą całej konstrukcji, dzięki czemu monitor wyróżnia się długą żywotnością. W połączeniu ze skalowalnymi opcjami obliczeniowymi, od modułowego SoC Raspberry Pi aż po Intel Smart Display Module Computing, oraz dzięki różnorodności wejść, monitor umożliwia łatwe odtwarzanie dowolnych mediów.

– Nasze monitory NEC MultiSync z serii P są przeznaczone do zastosowań, w których niezawodność 24/7 jest koniecznością – mówi Martin Lienau, product manager large format displays w Sharp NEC Display Solutions Europe. – Jesteśmy dumni z tego, że klienci ufają długiej żywotności naszych produktów i ich dopasowanej do potrzeb wydajności we wszystkich zastosowaniach – od informacji wizualnej, przez pomieszczenia kontrolne, aż po linie produkcyjne. Inteligentne zarządzanie ciepłem i metalowa obudowa zastosowane w tej generacji nie tylko zapewniają niezawodność inwestycji. Sprawiają one, że użytkowanie w przestrzeniach publicznych jest bezpieczniejsze – dodaje Lienau.

Nowe monitory wielkoformatowe dostępne są w rozmiarach 43″, 49″ i 55″.