Firma ATEN International, dostawca rozwiązań w zakresie łączności i zarządzania AV/IT, ogłosiła wprowadzenie na rynek całkowicie nowego nadajnika-odbiornika VE1843 True 4K HDMI/USB HDBaseT3.0. Zapewnia on nieskompresowaną transmisję na duże odległości w jakości True 4K za pomocą jednego kabla Cat 6A, czyniąc instalację łatwą i elastyczną.

Dzięki zorientowanej na użytkownika konstrukcji sprzętowej i zwiększonej trwałości, ten nowy model jest przeznaczony do pomieszczeń, które wymagają transmisji sygnału na duże odległości. Przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości, z łatwą instalacją i nieprzerwaną pracą. Takich jak sale konferencyjne, audytoria, sale bankietowe, muzea i miejsca publiczne.

Według raportu Future Market Insights globalny rynek rozwiązań konferencyjnych szacowany jest na 1,18 miliarda USD w 2021 roku. Ma osiągnąć 4,7 miliarda USD do 2031 roku, rosnąc o 14,7% CAGR w latach 2021-2031. Zakładając, że przedsiębiorstwa na całym świecie będą przechodzić na zaawansowane rozwiązania w celu poprawy sieci komunikacyjnych. Producent zaprojektował VE1843 tak, aby oferować doskonałą jakość wideo, nawet gdy urządzenia wyjściowe znajdują się daleko. To pozwala zaspokoić zapotrzebowanie na wysokowydajne rozwiązania konferencyjne. Dzięki HDBaseT 3.0 może dostarczać nieskompresowane 4K@60Hz 4:4:4 HDMI do 100 m przez kabel Cat 6A z kontrolą zerowej latencji przez sygnały USB, IR, RS-232 i Ethernet.

Jako członek stowarzyszenia HDBaseT Alliance, firma ATEN opracowała ponad 30 produktów wykorzystujących technologię HDBaseT. W tym matryce wideo, a także przedłużacze i rozdzielacze wideo o wysokiej rozdzielczości/KVM. Dzięki obsłudze najnowszej technologii HDBaseT 3.0 firma ATEN będzie mogła ulepszyć swoją następną generację profesjonalnych produktów AV i zapewnić bezproblemową obsługę klienta.

Najważniejsze cechy ATEN VE1843 to:

– Usprawnia złożone instalację. Daje kontrolę wielu sygnałów za pomocą jednego kabla Cat 6A. Aby rozszerzyć sygnały, w tym wysokiej jakości wideo, audio, IR, RS-232, Gigabit Ethernet i USB 2.0.

– Dostarcza nieskompresowane 4K@60Hz 4:4:4 HDMI do 100 m przez pojedynczy kabel Cat 6A z zerową latencją.

– Integruje funkcje nadajnika i odbiornika w jednym urządzeniu.

– Dopasowana obudowa radiatora bez wentylatora zapewnia wydajne rozpraszanie ciepła i nieprzerwaną transmisję sygnału przy jednoczesnej poprawie trwałości.

– Obsługuje wbudowane deembedowane funkcje HDMI audio i lokalne wyjście HDMI.

– Wbudowany domyślny EDID ATEN w celu poprawy współdziałania między źródłami HDMI a wyświetlaczem.