Biamp otrzymał cztery prestiżowe nagrody Red Dot Awards: za głośniki Desono EX, sieciowe stacje przywoławcze NPX, kamerę wideokonferencyjną Vidi 250 4K oraz za wzornictwo przemysłowe procesorów DSP TesiraFORTÉ X i Devio SCX. Red Dot Design Awards to jeden z największych i najbardziej renomowanych konkursów wzorniczych na świecie. Na konkurs w 2022 roku wpłynęło około 20 000 zgłoszeń z 60 krajów.

„Z radością informujemy, że po raz pierwszy w historii Biamp zdobyliśmy nie jedną, ale aż cztery nagrody Red Dot. Produkty zgłoszone do konkursu Red Dot Awards są najlepszymi z najlepszych pod względem wzornictwa, innowacyjności i rzemiosła. Gratulujemy zespołom projektantów, konstruktorów, inżynierów i produkcji. Jestem bardzo dumny z ich wnikliwego i ciągłego zaangażowania w tworzenie rozwiązań AV, które zapewniają komfort użytkowania” – powiedział Joe Andrulis, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w Biamp.

Nagroda Red Dot, często nazywana „Oscarem designu”, jest przyznawana od 1955 roku. Uznaje się ją za jedną z najbardziej prestiżowych nagród, wyznacznik najwyższej klasy i jakości w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, z kilkoma tysiącami zgłoszeń każdego roku i jury złożonym z uznanych ekspertów. O czerwonej kropce marzy każdy projektant, podobnie jak każdy restaurator śni o gwiazdce Michelin. „Oscar designu” jest przyznawany przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen, w Niemczech.

„W tym roku szczególnie uderzyła mnie ogromna kreatywność, jaką wykazały się nagrodzone produkty. To naprawdę imponujące i godne pochwały, że wciąż istnieją projekty, które potrafią zaskoczyć nas swoją formą i funkcjonalnością. To pokazuje, że niesprzyjające okoliczności nie mogą ograniczać wzornictwa, ani go hamować. Wręcz przeciwnie: pojawia się coraz więcej nowych pomysłów i kreacji, rozwijane są nowe, zaawansowane techniki. Fakt, że jakość tych produktów dorównuje poziomowi ich innowacyjności, czyni z nich zasłużonych zwycięzców w konkursie Red Dot Award: Product Design 2022” – powiedział prof. dr Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny Red Dot.