Firma Epson poszerzyła portfolio produktowe o nową serię projektorów. Są one przeznaczone do zastosowania w małych i średnich salach lekcyjnych i konferencyjnych. Modele z serii EB: E20, X49, W49, 982W, 992F i FH52 to niedrogie przeznaczone do sal konferencyjnych i sal lekcyjnych projektory z komunikacją przewodową i bezprzewodową w rozdzielczościach XGA, WXGA po FullHD.

Projektory Epson z serii EB oferują lepszy dźwięk, lepszą łączność i opcje panoramiczne. Cechy te szczególnie przydatne w pandemii umożliwiają zwiększenie dystansu na zajęciach i konferencjach. Nowe modele wykorzystują technologię 3LCD firmy Epson i oferują do 4200 lumenów. Ponadto wyświetlają do 350 cali i mają wbudowaną funkcję podzielonego ekranu. Zaprojektowane z myślą o wygodzie zarządzania, projektory wykorzystują opcje łączności sieciowej. Umożliwia to zdalne zarządzanie i integrację z wieloma urządzeniami. Ponadto zapewniają do 17 000 godzin żywotności lampy przy mniejszych kosztach konserwacji.

Dzięki bezpłatnej aplikacji iProjection dostępnej na urządzenia Windows, Android, iOS z wybranymi modelami można komunikować się bezprzewodowo. Umożliwia ona połączenie nawet 50 użytkownikom i jednoczesne wyświetlanie treści z maksymalnie czterech urządzeń. Modele EB-992F i EB-FH52 mogą się łączyć z laptopem, tabletem lub smartfonem bezprzewodowo i wyświetlać obraz w jakości Full HD. Dodatkowo EB-992F posiada złącza (w tym LAN) umożliwiające mu współprace z systemami sterowania. Istotnym elementem są również gwarancje wynoszące do 5 lat na projektor i 5 lat/1000h na lampę (w zależności od modelu).