Firma QSC dodaje nowe produkty do platformy Q-SYS. Sieciowe kamery konferencyjne z serii NC oraz sieciowe kontrolery serii TSC Gen 3 z ekranami dotykowymi. To skalowalne produkty, opracowane z myślą o współpracy z systemem operacyjnym Q-SYS OS. Bezproblemowo integrują się z dowolną instalacją Q-SYS, aby sprostać unikatowym potrzebom każdej nowoczesnej, zaawansowanej przestrzeni konferencyjnej.

 

Kamery konferencyjne serii Q-SYS NC

Nowa seria NC obejmuje trzy modele, które umożliwiają integratorom i administratorom IT dobranie odpowiedniego rozmiaru kamery do konkretnej instalacji Q-SYS. Q-SYS NC-110 jest pierwszą kamerą ePTZ ze stałym obiektywem dostępną dla platformy Q-SYS. Oferuje poziome pole widzenia 110° (hFOV) z cyfrowym zoomem dla mniejszych, szerszych pomieszczeń. Nowe kamery dostępne są w dwóch wersjach. Q-SYS NC-12×80 (12-krotny zoom optyczny, poziome pole widzenia 80°) i Q-SYS NC-20×60 (20-krotny zoom optyczny, poziome pole widzenia 60°). Oferują zmotoryzowane funkcje obracania, pochylania i powiększania obrazu (PTZ), aby dopasować się do szerszej gamy układów pomieszczeń, rozmiarów i przeznaczenia. Ponadto wszystkie kamery z serii NC zawierają akcesoria umożliwiające montaż nad lub pod wyświetlaczami. Zapewnia to większą elastyczność w wielu różnych zastosowaniach.

Jako natywne urządzenia Q-SYS, seria NC eliminuje typowe dla kamer USB ograniczenia związane z routingiem, przesyłem danych i jakością obrazu. Jest to możliwe dzięki udostępnieniu w sieci tylu strumieni kamer IP Q-SYS, ile jest to konieczne w konkretnej sytuacji. Następnie odbywa się dekodowanie, skalowanie i mostkowanie do komputera hosta/procesora z urządzeniem końcowym Q-SYS z obsługą USB. Wszystko to bez potrzeby skomplikowanego programowania lub przełączników wideo. Skonsolidowany strumień audio-wideo jest następnie dostarczany do dowolnej nowoczesnej aplikacji do wideokonferencji, takiej jak Microsoft Teams Rooms, Zoom Rooms lub Google Meet. To wszystko za pośrednictwem pojedynczego, niewymagającego sterowników połączenia USB.

– Nowe kamery konferencyjne są wyrazem zaangażowania firmy QSC w dostarczanie skalowalnych rozwiązań do wideokonferencji w przestrzeniach konferencyjnych w celu zapewnienia identycznego doświadczenia zarówno uczestnikom zdalnym, jak i uczestnikom przebywającym w salach. Ponadto użytkownicy mogą łączyć nowe produkty z opcjami przetwarzania mniejszej liczby kanałów, które można znaleźć w Q-SYS Core Nano lub Q-SYS Core 8 Flex, aby zaimplementować oparte na oprogramowaniu rozwiązania audio, wideo i sterowania w mniejszych przestrzeniach współpracymówi Mike Brandes, menedżer produktu w Q-SYS Video Solutions, QSC.

Kontrolery dotykowe Q-SYS serii TSC Gen 3

Kontrolery serii Q-SYS TSC Gen 3 zostały całkowicie przeprojektowane, aby zapewnić wyższą wydajność i nowoczesną estetykę. Umożliwiają intuicyjne sterowanie oraz kontrolę audio/wideo w dowolnej przestrzeni. Dostępne są w trzech rozmiarach: TSC-50-G3 (5-calowe), TSC-70-G3 (7-calowe) i TSC-101-G3 (10,1-calowe). Charakteryzują się zwiększoną rozdzielczością ze znacznie poprawionymi przejściami między ekranami, zintegrowanym ambientowym oświetleniem z czujnikami jasności i eleganckim nowym wyglądem. Ponadto, modele 7-calowe i 10-calowe oferują konfigurowalne diody LED RGB, które wskazują stan połączenia/wyciszenia, pomieszczenia w użyciu itp., a także czujniki zbliżeniowe, które wybudzają ekrany po zbliżeniu się.

Podobnie jak we wszystkich kontrolerach Q-SYS z ekranem dotykowym, w nowych modelach integratorzy mogą wdrażać w pełni konfigurowalne interfejsy sterowania użytkownika (UCI) za pomocą unikalnego edytora UCI typu „przeciągnij i upuść” w ramach Q-SYS Designer Software – oprogramowania używanego do tworzenia UCI, DSP i programowania sterowania. Projektanci mogą dalej standaryzować i przyspieszać wdrażanie projektów UCI z opcjonalnym wykorzystaniem kaskadowych arkuszy stylów (CSS) i nowo wydanego kontrolera UCI.

– Kontrolery dotykowe Q-SYS nowej generacji zapewniają nowoczesną estetykę i wysoką wydajność wymaganą w dzisiejszych hybrydowych przestrzeniach konferencyjnych. Dzięki temu nowemu stylowi oraz ulepszonemu procesorowi, seria TSC Gen 3 zapewnia bardziej niezawodne możliwości sterowania i dużo przestrzeni na przyszłe ulepszenia oprogramowania i integracje ekosystemów innych firm, które zostaną dodane do Q-SYS w nadchodzących miesiącach – mówi Greg Mattson, menedżer produktu, Q-SYS Control, QSC.