Interfejsy dotykowe, audiobary, videobary, kamery konferencyjne czy systemy sterowania to jedne z wielu nowości jakie przygotowała firma Biamp. Zapraszamy do zapoznania się z Apprimo, Parlé, Impera i Vidi.

Apprimo Touch 8i dołącza do nowo wprowadzonej linii interfejsów dotykowych Apprimo firmy Biamp, które oferują większą elastyczność w sterowaniu pomieszczeniem i niemal nieograniczone opcje w projektowaniu interfejsu użytkownika, ułatwiając konfigurację, obsługę i zarządzanie sprzętem AV w różnych przestrzeniach, w tym salach widowiskowych, salach wykładowych, salach konferencyjnych, salach lekcyjnych, sądach i innych. Apprimo Touch 8i to pierwszy panel dotykowy firmy Biamp, który łączy interfejs dotykowy z wbudowaną technologią sterowania Impera. Zapewnia wygodne rozwiązanie typu „wszystko w jednym”. Skracając czas montażu i instalacji, Apprimo Touch 8i jest wyposażony w potężny procesor. Kontroluje on do 20 urządzeń opartych na protokole IP. Nowa rodzina produktów Apprimo obejmuje wszystkie interfejsy dotykowe firmy Biamp, w tym wcześniej wprowadzone na rynek panele kontrolne TEC-X oraz panele dotykowe 4″, 7″ i 10″.

Parlé

Rodzina audiobarów i videobarów konferencyjnych Parlé obejmuje ABC 2500 Audio Bar z funkcją Biamp Audio Intelligence, która zapewnia najwyższą jakość dźwięku. 27-elementowa matryca mikrofonowa tworzy trzy strefy śledzenia wiązki, które mogą aktywnie śledzić i inteligentnie miksować rozmowy z całego pomieszczenia. Wielokrotnie nagradzane algorytmy usuwania echa i redukcji szumów zapewniają niezwykłą czystość i jakość. Technologia inteligentnych głośników aktywnie dostosowuje wydajność głośnika. Zapewnia to doskonały dźwięk w dużym pomieszczeniu z urządzenia dopasowanego gabarytami do małych pomieszczeń. Korzystając z Biamp Launch, każda z tych funkcji jest automatycznie dopasowywana do potrzeb akustycznych każdej sali konferencyjnej, aby zapewnić w niej optymalne wrażenia dźwiękowe.

VBC 2500 Video Bar wyposażono w najnowocześniejszą kamerę 4K ePTZ z funkcją Biamp Video Intelligence. Zapewnia ona automatyczne kadrowanie i autofokus. Dzięki temu uczestnicy spotkania pozostają w zasięgu kamery, nawet jeśli poruszają się po sali konferencyjnej. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, automatyczna zasłona obiektywu uruchamia się, gdy kamera nie jest używana. Instalacja urządzenia konferencyjnego Parlé jest niewiarygodnie prosta. To podłączenie jednego kabla USB bezpośrednio do systemu konferencyjnego zainstalowanego w pomieszczeniu lub do Devio SCR-10 w przypadku sali z wyposażeniem typu BYOD (Bring Your Own Device) i naciśnięcie przycisku Launch. Zainicjuje to uruchomienie i dostrojenie urządzeń, dzięki czemu system jest łatwy w użyciu i konfiguracji.

Vidi

Rodzina kamer konferencyjnych Vidi debiutuje z dwoma modelami: Vidi 100 i Vidi 250. Zaprojektowana z myślą o małych salach i przestrzeniach typu huddle room. Vidi 100 to ekonomiczna kamera 4K o polu widzenia 120 stopni. Posiada wbudowaną matrycę mikrofonową. Vidi 100 oferuje doskonałą jakość obrazu i dźwięku. Bardziej zaawansowany model Vidi 250 jest przeznaczony do małych i średnich pomieszczeń. Ma czujnik 12 MP, który obsługuje wideo 4K z polem widzenia 120 stopni, umożliwiając jednocześnie elektroniczny pan-tilt-zoom bez degradacji obrazu. Zaawansowane funkcje obejmują wysokiej klasy optykę, która eliminuje zniekształcenia obrazu i zapewnia płynne automatyczne kadrowanie uczestników, zoom i ostrość, a także wbudowaną matrycę mikrofonową. Elastyczne opcje montażu pozwalają umieścić kamerę nad, pod lub po obu stronach wyświetlacza lub na dowolnej ścianie. Ta bogata w funkcje kamera jest idealna do praktycznie wszystkich zastosowań konferencyjnych.

Impera

Rodzina systemów sterowania Impera składa się z szerokiego portfolio rozwiązań sprawdzonych w setkach tysięcy instalacji. Obejmuje niezależne kontrolery, szeroką gamę nakładek sterujących (klawiatury ze zintegrowanymi sterownikami) oraz przekaźniki sterujące.

Warto również wspomnieć o kreatorze projektów (Project Designer) firmy Biamp. To łatwy i intuicyjny programu do projektowania systemów sterowania metodą „przeciągnij i upuść”. Obsługuje on wszystkie produkty sterowania Biamp. Pozwala użytkownikom szybko i łatwo zaprojektować kompletny system sterowania pomieszczeniem. Project Designer zawiera szereg profesjonalnie zaprojektowanych szablonów interfejsu użytkownika oraz obszerną bibliotekę sterowników urządzeń. Pomaga to integratorom wdrożenie atrakcyjnych, wysoce funkcjonalnych systemów sterowania, które obsługują najpopularniejsze komponenty AV.