Panasonic PT-JW130 w instalacji stałej

Panasonic PT-JW130 w instalacji stałej

Sekretem powodzenia praskich restauracji i barów jest prezentowanie klientom czegoś całkowicie dotąd niespotykanego, co wręcz powala na kolana. Taki właśnie efekt zapewniła projekcja Panasonic w barze koktajlowym Crazy Daisy.

W budynkach zabytkowego centrum Pragi – wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i pełniącego tę samą rolę od początków XX wieku – kryje się mnóstwo pomieszczeń. Miasto słynie z ogromnej liczby miejsc, w których turyści mogą odpocząć i zabawić się. Znajduje się tu wiele stylowych lokali, które zachwycają gości zarówno kulinarnymi specjałami i pysznymi trunkami, jak i pięknem wnętrz.
W barze Crazy Daisy postanowiono odnowić piwnicę budynku Astra Palace na Placu Wacława. W centrum uwagi jest stylowy bar otoczony boksami siedzeń z bezpośrednim widokiem na bar i scenę pokazów barmańskich. Chlubą baru Crazy Daisy jest personel, którego członkowie potrafią przygotować praktycznie każdy znany człowiekowi drink. Stałe, nieruchome elementy tworzą wyjątkową atmosferę, którą uzupełniają projekcje wideo przedstawiające np. tramwaj przejeżdżający przez centrum Pragi lub widok ze statku kosmicznego. Łącznie w barze Crazy Daisy stworzono pięć efektów. Animacje można spersonalizować na potrzeby różnych wydarzeń, takich jak przyjęcia urodzinowe i spotkania firm.
Jednym z wyzwań podczas realizacji projektu była lokalizacja. Pałac jest obiektem dziedzictwa narodowego o dużej liczbie oryginalnych zdobień. Oznacza to, że w wyglądzie budynku nie można wprowadzać żadnych zmian. Projektory wykorzystane do animacji musiały zostać zainstalowane w taki sposób, by płynnie wkomponowały się w wygląd pomieszczenia. Aby sprostać ograniczeniom związanym z zabytkowym charakterem budynku, trzeba było opracować specjalny system podwieszeń. Waga, odgłosy pracy i estetyka projektorów miały ogromne znaczenie, bowiem urządzenia musiały wtopić się w stylowy wygląd pubu.
Poza działaniem w trybie całodobowym sprzęt musiał pracować możliwie jak najciszej, by nie przeszkadzać gościom siedzącym bezpośrednio pod nim.
Ze względu na doświadczenie w kwestii projekcji laserowej do realizacji projektu wybrano firmę Nausus, która dostarcza rozwiązania do mappingu 3D. Przy wyborze projektorów kierowano się dwoma kryteriami: musiały być względnie niewielkie oraz mieć konstrukcję i funkcjonalność tradycyjnego oświetlenia, tak by goście nawet ich nie zauważali. Firma Nausus wybrała model Panasonic PT-JW130 Space Player – dokładnie osiem sztuk.
Mały rozmiar i niewielka waga urządzeń PT-JW130 bardzo uprościły montaż. Do pokrycia całej powierzchni mappingu na barze wykorzystano osiem projektorów laserowych Panasonic PT-JW130 działających z wykorzystaniem zwykłych przewodów elektrycznych, takich samych jak w domach i budynkach handlowych. Zastosowanie technologii laserowej minimalizuje konieczność serwisowania. W przeciwieństwie do projektorów lampowych model PT-JW130 nie wymaga wymiany filtra ani lampy i został opracowany z myślą o 20 000 godzinach działania bez konserwacji.

Najchętniej czytane

disguise vx 4

Firma disguise zaprezentowała nowy, flagowy media serwer. Vx 4 został zoptymalizowany do odtwarzania nawet czterech nieskompresowanych plików wideo w jakości 4K60...

Datavideo NVS-40

Datavideo NVS-40 podczas NAB2019 zdobył nagrodę BCPVA Video Innovation Award. Datavideo NVS-40 zdobył nagrodę BCPVA Video Innovation Award na NAB...

Acer Dual-sided

Acer zaprezentował nowy wyświetlacz treści cyfrowych o przekątnej 55”. Wyświetlacz z  serii DD pracuje w  rozdzielczości Full HD (1920 x 1080)...

JBL EON ONE Compact

JBL zaprezentował nową wersję EON ONE Compact, który jest „szwajcarskim zegarkiem” wśród mobilnych zestawów głośnikowych. Aktywny zestaw nagłośnieniowy, który sprawdzi...