Panasonic zaprezentował nowe wielkoformatowe wyświetlacze 4K

Panasonic zaprezentował nowe wielkoformatowe wyświetlacze 4K

Podczas targów InfoComm 2018 Panasonic przedstawił nową serię profesjonalnych ekranów SQ1. Modele zapewniają rozdzielczość 4K i dostępne będą w rozmiarach 86 i 98 cali.

Ekrany o jasności 500 cd/m2 i przekątnych 86 i 98 cali są doskonałym rozwiązaniem dla rynku digital signage, świetnie sprawdzą się także w salach wykładowych i konferencyjnych. Seria SQ1 wyróżnia się lekką i smukłą konstrukcją, a dzięki jasnej i trwałej matrycy gwarantuje najwyższą jakość obrazu, pracując w trybie 24/7.

Do zalet ekranów SQ1 należą, poza doskonałą jakością obrazu, wydajność i możliwości elastycznej instalacji. Monitory mogą być wykorzystywane jako samodzielne ekrany signage bądź działać w ramach sieci. Oba zostały wyposażone w nowoczesny slot modułu Intel Smart Display (SDM), który zapewnia szybsze przetwarzanie danych oraz nowe możliwości integracji.

„Wciąż pracujemy nad podnoszeniem jakości naszych profesjonalnych wyświetlaczy, tak by były jak najbardziej wszechstronne i efektywne bez względu na zastosowanie i miejsce instalacji” – mówi Maciek Morawski, Sales&Marketing Manager. „Wyposażenie serii SQ1 w moduł Intel Smart Display pozwoliło stworzyć eleganckie, smukłe i skalowalne rozwiązanie z uproszczoną procedurą instalacji i sposobem zarządzania”.

„Cieszymy się, że Panasonic zastosował moduł Intel Smart Display w nowej serii monitorów 4K, SQ1. Efektem naszej współpracy jest elastyczne, zintegrowane i skalowalne rozwiązanie, które pozwala firmom łatwiej i wydajniej ze sobą współpracować” – przyznaje Jose Alvaro Avalos, wiceprezes Internet of Things Group i globalny dyrektor działu Visual Retail and Digital Signage firmy Intel.

Linia SQ1 jest uzupełnieniem dla serii EQ1 składającej się z sześciu podstawowych modeli o przekątnych od 43 do 86 cali. Modele EQ1 również oferują rozdzielczość 4K i jasność na poziomie 350 cd/m2. Mogą być wykorzystane w przestrzeni publicznej, centrach handlowych, salach konferencyjnych i wykładowych. Urządzenia z serii EQ1 pojawią się na rynku jesienią. Modele SQ1 mają być dostępne w sprzedaży od grudnia bieżącego roku.

Najchętniej czytane

Panasonic PT-RZ870

Panasonic uzupełnił linię laserowych projektorów Solid Shine o nowy model PT-RZ870. Urządzenie ma jednochipowy procesor DLP, oferuje jasność 8500 lumenów...