ATEN VK330 to panel dotykowy wyposażony w pojemnościowy, wielodotykowy ekran TFT-LCD o przekątnej 10,1” z preinstalowaną aplikacją ATEN Control System. Panel ten jest kompatybilny z kontrolerami systemu sterowania ATEN.

VK330 wspiera standard Power over Ethernet (PoE), co pozwala na przesyłanie zasilania i danych poprzez pojedynczy kabel Ethernet. Sprawia to, że VK330 doskonale nadaje się do obsługi specyficznych środowisk. Szczególnie takich w których wymagane jest stałe i przewodowe połączenie w celu zapewnienia stabilności i wysokich wymagań bezpieczeństwa. Jest to idealne rozwiązanie dla obszarów o wysokim poziomie bezpieczeństwa, takich jak służby mundurowe, szpitale, urzędy państwowe i pomieszczenia zarządów firm.

Panel dotykowy może być montowany na biurku za pomocą zestawu do montażu na stole (ATEN VK304). Można użyć również dowolnego standardowego uchwytu VESA 75 x 75 mm.

System sterowania ATEN to standardowy system zarządzania oparty na sieci Ethernet. Składaja się z kontrolerów, modułów rozszerzających, interfejsów sterowania i konfiguratora. Łączy on wszystkie urządzenia sprzętowe w celu zapewnienia scentralizowanego sterowania urządzeniami. Odbywa się to bezpośrednio i bez wysiłku z dowolnego urządzenia przenośnego lub interfejsu systemu sterowania ATEN.

Teraz panel dotykowy VK330 dołącza do rodziny ATEN Control System. Dzięki temu rozwiązanie systemu sterowania jest kompletne i spełnia wysokie wymagania stawiane aplikacjom docelowym.