Panel dotykowy Aten VK430 wraz z konfiguratorem ATEN RBS tworzy rozwiązanie klasy korporacyjnej do zarządzania salami. Doskonale sprawdza się we wszystkich środowiskach biznesowych, ułatwiając zarządzanie przestrzeniami biurowymi, poprawiając ogólny komfort rezerwowania sal.

ATEN VK430 RBS (Room Booking System) to panel dotykowy o przekątnej 10,1 cala, służący do zarządzania salami konferencyjnymi. Jest on konfigurowany przez ATEN RBS – oprogramowanie do scentralizowanego zarządzania panelami RBS przy jednoczesnej integracji z serwerami kalendarzy, takimi jak Microsoft Office 365 Calendar. Ma to na celu zapewnienia wygodnego planowania i przydzielania dostępności wszystkich sal konferencyjnych w systemie. Oznacza to, że za pomocą kilku prostych dotknięć upoważniony personel może dokonywać rezerwacji sal konferencyjnych, przedłużać lub zwalniać ich użytkowanie oraz sprawdzać harmonogramy bezpośrednio na urządzeniu VK430, korzystając z przyjaznego dla użytkownika interfejsu. Ponadto, dzięki narzędziu Konfigurator ATEN RBS administratorzy mają scentralizowany podgląd dostępności i lokalizacji wszystkich sal konferencyjnych w czasie rzeczywistym. Mogą nimi zarządzać za pomocą VK430 zdalnie, zwiększając efektywność wykorzystania przestrzeni.

Najważniejsze cechy VK430 to obsługa Power over Ethernet (PoE) oraz dwa podświetlane paski LED. Dzięki PoE VK430 może przesyłać dane i jednocześnie odbierać zasilanie za pomocą jednego kabla Ethernet. To skutecznie zmniejsza koszty instalacji i zużycie energii. Dwa paski świetlne LED, po jednym z każdej strony, świecą w kolorach zdefiniowanych przez użytkownika, wskazując stan dostępności sali konferencyjnej: dostępna, zarezerwowana lub zajęta. Dzięki temu użytkownicy mogą błyskawicznie zorientować się w dostępności sali.


Bez kompromisów w kwestii estetyki. VK430 ma elegancką obudowę, która obsługuje opcje montażu zgodne ze standardem VESA 75*75 mm. Pozwala to na dopasowanie do różnych instalacji. VK430 jest fabrycznie wyposażony w standardowy zestaw do montażu ściennego. Taśma 3M VHB umożliwia łatwy montaż na twardej lub szklanej ścianie.