X14 to wielkoformatowy, 165-megapikselowy procesor wideo obsługujący wiele trybów pracy. Ten swoisty „system-in-box” oferuje wysoką wydajność podczas pracy w trybie wielu okien/warstw/podglądów.

Wśród systemów wyświetlania wideo X14 zapewnia nowy poziom wydajności, możliwości i kontroli. Obsługuje 52 wejścia i do 40 wyjść. X14 łączy duże systemy wideo w jeden „system-in-box” do prezentacji wideo i integracji. RGBlink bazuje na konstrukcji modułowej dzięki czemu niezależnie od technologii obsługuje dopasowane do użytkownika sygnały wejściowe i wyjściowe z każdym gniazdem konfigurowalnym do rozdzielczości 4K/UHD przy pełnej prędkości klatek.

Przy tak wielu wejściach znacznie poprawiono możliwości okienkowania i nakładania warstw w porównaniu z wcześniejszymi modelami, a obszar wyjściowy wynosi do 165 mega pikseli w wielu wirtualnych zasobach i trybach wideo.

Dedykowana funkcja podglądu jest dostępna zarówno zdalnie przez XPOSE, jak i na wbudowanym wyświetlaczu LCD. XPOSE jest również osadzony bezpośrednio w X14, zapewniając nie tylko monitorowanie, ale także szerokie możliwości sterowania.

Wbudowane porty Ethernet przesyłania strumieniowego H.264 na płycie komunikacyjnej zwiększają jego moc wyjściową. Wraz z XPOSE dostępne są wygodniejsze aplikacje, aby zapewnić bezpieczeństwo wyświetlania projektów. Funkcja przesyłania strumieniowego H.264 na płycie komunikacyjnej jest szeroko stosowana podczas transmisji strumieniowej na żywo za pośrednictwem wspólnej witryny internetowej.

Unikalna technologia kodowania między 2SI i SQD jest przełączana za pomocą modułu wejściowego RGBlink 12GSDI, aby zapewnić bezpieczeństwo aplikacji podczas procesu przetwarzania sygnału 4K.

X14 przenosi zaawansowane przetwarzanie wideo i skalowanie na zupełnie nowy poziom.