Canon dla retailu

Profesjonalne projektory Canon dla rynku retail

Nowoczesne przestrzenie handlowe oddziałują na decyzje zakupowe klientów. W zetknięciu nabywcy z marką coraz częściej do głosu dochodzą niestandardowe sposoby komunikacji, które wpływają na tzw. customer experience. Projektowanie przestrzeni w sklepach i płynne dostosowywanie komunikacji do aktualnych potrzeb klienta to wartość, która przekłada się na jeszcze silniejszą więź i lepszą rozpoznawalność marki w świadomości konsumentów. Dlatego technologie projekcyjne dla handlu detalicznego są potężnym narzędziem w rękach detalistów – pozwalają tworzyć atrakcyjne i elastyczne środowiska do prezentacji nowej oferty, materiałów promocyjnych czy spersonalizowanych reklam, generując wartość dodaną dla produktów i usług.

Według danych GUS, sprzedaż detaliczna w okresach świątecznych rośnie średnio o około 20%. To dużo, szczególnie że średnia dynamika sprzedaży detalicznej w Polsce wynosi zaledwie 4% rocznie. 

Jednocześnie przywiązanie Polaków do konkretnych marek jest wciąż bardzo niskie. Aż 68% z nas deklaruje zakup produktu konkurencyjnego producenta, jeśli podczas pobytu w sklepie nie trafi na produkt, którego akurat szuka. Stąd tak ważne są atrakcyjna prezentacja i niestandardowe formaty promocyjne, które są jednymi z kluczowych elementów w walce o klienta. Detaliści i marketingowcy prześcigają się zatem w wykorzystaniu każdej wolnej powierzchni w punktach handlowych, aby stworzyć interaktywne, personalizowane przestrzenie komunikacji z klientem.

Projektor czy LCD?
Główną przewagą projektorów laserowych nad popularnymi ekranami LCD jest elastyczność instalacji. Możliwość ustawienia projektorów Canon XEED i LX w dowolnym miejscu i pod dowolnym kątem sprawia, że obraz może być wyświetlany na ścianach, sufitach i podłogach, tworząc angażujące projekcje, które zainteresują klientów. W przeciwieństwie do ekranów LCD, projektory instalowane są w miejscach zupełnie niewidocznych dla klientów, przez co można je przestawiać w dowolne miejsce, zgodnie z aktualnym wystrojem wnętrza. Co ważne, projektory nie są ograniczone do wyświetlania stałego, prostokątnego obrazu – treści mogą przybierać dowolny kształt, dopasowany do aktualnej kreacji i specyfiki komunikatu marketingowego.

Jasność i elastyczność
Profesjonalne projektory laserowe Canon XEED i LX charakteryzują się wysoką jasnością, nawet do 8000 lumenów, i mogą wyświetlać ostre, kolorowe obrazy z głęboką czernią i wysokim kontrastem. Tym samym nie ograniczają się do zaciemnionych wnętrz sklepowych – mogą wyświetlać realistyczne wizualizacje nawet w świetle dziennym.
Jednak poza warunkami świetlnymi panującymi w galeriach, wyzwaniem dla urządzeń projekcyjnych w przestrzeniach handlowych jest także dynamicznie zmieniający się wystrój wnętrz, który – szczególnie w dużych centrach handlowych – zmienia się nawet kilka razy w roku. Dlatego dostępność wymiennych obiektywów o różnej specyfikacji to kolejna cecha projektorów, które świetnie sprawdzą się w przestrzeniach handlowych.
Projektory z serii Canon XEED i LX, np. XEED WUX7000Z i LX-MU800Z, dzięki obiektywom wysokiej jakości dają niemal nieograniczone możliwości projekcyjne w trudnych warunkach i na różnych, także wypukłych powierzchniach. Dzięki temu właściciele sklepów mogą w prosty sposób dopasowywać optykę do wymagań przestrzeni – np. szerokokątny obiektyw RS-SL06UW do dużych, szerokich powierzchni czy uniwersalny obiektyw o dużym zakresie zoomu (np. RS-SL01ST) do wyświetlania obrazu na mniejszych ścianach.

Najbardziej kompaktowe w swojej klasie
Projektory laserowe Canon to najmniejsze urządzenia w swojej klasie na rynku. Zaprezentowany niedawno model 4K5020Z jest najlżejszym na świecie projektorem 4K z technologią LCOS, wyposażonym w obiektyw z silnikiem umożliwiającym zdalne przesuwanie, zbliżenie i ustawianie ostrości. Dodatkowo model ten wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną obudowę z prostym systemem mocowania, które są kompatybilne z siedmioma wymiennymi obiektywami Canon – począwszy od najnowszego RS-SL07RST, przez obiektywy 4K, po modele ultraszerokie i ultradługie.
Wszystkie projektory Canon XEED i LX są także bardzo intuicyjne w konfiguracji, a ich niewielkie rozmiary i waga sprawiają, że transport, np. do innego punktu handlowego w ramach jednej sieci, nie będzie dużym wyzwaniem logistycznym. Technologie laserowe są również niezawodne i proste w konserwacji – brak konieczności wymiany lamp i żywotność nawet 5 lat lub 20 000 godzin ogranicza konieczność interwencji technicznych i zmniejsza ryzyko przestojów.

Szybki zwrot z inwestycji
Z perspektywy instalatorów systemów AV równie ważna co jakość optyki jest kwestia zakresu ochrony gwarancyjnej, opieki posprzedażowej dostawcy i serwis. Te elementy zakupowe, obok ceny jednostkowej, powinny być kluczowe przy wyborze sprzętu. Jakość serwisu to także jedna z najważniejszych wartości z perspektywy użytkowników końcowych i administratorów IT. Łatwość konserwacji czy możliwość rozbudowy modułowej generują przecież dodatkowe koszty w trakcie całego okresu użytkowania, który de facto wpływa na szybkość zwrotu z inwestycji.

Nawet 5 lat gwarancji
Canon oferuje pięcioletnią gwarancję na wszystkie projektory laserowe. Co ważne, wybrane modele serii XEED i LX objęte są rozszerzoną gwarancją z usługą wypożyczenia sprzętu zastępczego na czas naprawy.

TEKST: AVIntegracje
ZDJĘCIA: Canon

Najchętniej czytane

Datavideo NVS-40

Datavideo NVS-40 podczas NAB2019 zdobył nagrodę BCPVA Video Innovation Award. Datavideo NVS-40 zdobył nagrodę BCPVA Video Innovation Award na NAB...

Apart Audio P60DT

Jest coś niezrozumiałego dla statystycznego realizatora dźwięku w sposobie myślenia architektów na temat źródeł audio. Najchętniej wyżej wymienieni wyparliby wszelkie rozwiązania...

Datavideo TLM-170V

Firma Datavideo zaprezentowała nowy profesjonalny monitor. Datavideo TLM-170V pracuje w rozdzielczości 1920x1080. Nowy monitor oferuje szereg złączy, które można konwertować,...

JBL Pro IRX100

JBL Pro zaprezentował nową serię kolumn głośnikowych, które będą nam służyły przez długie lata. IRX108BT oraz IRX112BT to dwudrożna, lekka (8...