Firma Tascam poszerzyła swoją ofertę profesjonalnych rejestratorów audio CD o model CD-RW900SX. Jest to idealny wybór dla instalacji stałych, wozów transmisyjnych czy studiów nagraniowych wymagających niezawodnego sprzętu najwyższej jakości.

CD-RW900SX jest profesjonalnym rejestratorem i odtwarzaczem płyt CD, który zastępuje CD-RW900MKII. Kieszonkowy napęd CD zapewnia lata niezawodnej pracy w najbardziej wymagających instalacjach. Ten napęd pozwala również na rejestrację bez przerw podczas ustawiania znaczników. Jest to niemożliwe przy użyciu standardowych napędów optycznych w komputerach PC. Układ kodeka o wysokiej wydajności jest wykorzystywany do konwersji analogowo/cyfrowej i cyfrowo/analogowej dla czystego dźwięku z pasmem przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz ±0,8 dB.

Różne właściwości nagrywania, takie jak automatyczne tworzenie ścieżek, pomagają operatorowi stworzyć dopracowane nagrania bez stałego nadzoru. CD-RW900SX ma niesymetryczne, analogowe złącza wejść/wyjść, jak również optyczne i koncentryczne złącza cyfrowe. Oba wejścia kanałów, lewego i prawego, mają niezależne kontrolery czułości na panelu przednim. W dodatku wejście cyfrowe może być dostosowane do optymalnego poziomu nagrywania ze źródła cyfrowego. Zawiera funkcje takie jak auto-cue, auto-ready, odtwarzanie po włączeniu czy płynne podgłośnienie/wyciszanie. Możliwa jest również kontrola transportu poprzez opcjonalną klawiaturę komputerową. Niezależnie od tego, czy jest używany w firmie nagłośnieniowej, czy do stałych instalacji, CD-RW900SX jest właściwym wyborem do niezawodnego nagrywania i odtwarzania płyt CD.