Firma Optoma w swoje ofercie ma kompaktowe projektory laserowe o wysokiej jasności, z rodziny urządzeń DuraCore. ZW350 to projektor WXGA, natomiast ZX300 XGA z certyfikatem IPX6 oferuje 3500 lumenów.

Projektory Optoma ZW350 i ZX300 zostały zaprojektowane z myślą o bezobsługowej, ciągłej pracy w dowolnej orientacji. Najwyższa w branży żywotność osiągnięta została dzięki zastosowaniu technologii DuraCore firmy Optoma. Polega ona na wdrażaniu zaawansowanych technik chłodzenia diody laserowej oraz innowacyjnej technologii ochrony przed kurzem. System ten jest niezależnie przetestowany i certyfikowany zgodnie z normą IEC 60529 z oceną odporności na kurz IP6X. To właśnie ona w połączeniu z wyjątkową jasnością gwarantuje najwyższą jakość. Jest to najważniejsze dla 24/7 bezobsługowej pracy w trudnych warunkach.

Niewielkie wymiary w połączeniu z zoomem 1.3x (ZW350) lub 1.1x (ZX300) i możliwością pracy w dowolnej pozycji gwarantują łatwość instalacji. Producent wyposażył projektory w wiele przydatnych funkcji. Mają wbudowany głośnik, obsługują sygnał 4K HDR oraz oferują wsparcie dla większości najpopularniejszych protokołów sterowania, dzięki czemu możliwe jest sterowanie wieloma urządzeniami naraz. Doskonałe dla biznesu, edukacji i muzeów, gdzie jasny i wyraźny obraz jest niezbędny. Zastosowanie laserowego źródła światła gwarantuje żywotność i barwy nieosiągalne dla rozwiązań lampowych.

ZX300 ponadto oferuje projekcję portretową i 360 stopni. Dzięki temu świetnie nadaje się do średniej wielkości obiektów wystawienniczych, imprezowych, targów lub sal konferencyjnych.