Firma Aten zaprezentowała CN9950, jednoportowy przełącznik KVM over IP DisplayPort 4K z jednym współdzielonym lokalnym/zdalnym dostępem.

CN9950 oferuje możliwości over-IP dla zdalnego dostępu do PC/serwera poprzez bezpośrednie, bezpieczne, nisko poziomowe połączenie z dostępem do BIOS. Jest znaczącym rozszerzeniem możliwości względem poprzednich modeli dzięki zwiększonej jakości obrazu z rozdzielczością aż do 4K DCI, przy wykorzystaniu procesora graficznego FPGA. Pozwala na bezpieczny zdalny dostęp do cyfrowego dźwięku, obrazu oraz virtual media, oferując natychmiastowe dzielenie się plikami i aktualizacjami poprzez sieć bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania i specjalistycznej konfiguracji. Gwarantuje, że praca zdalna będzie tak samo efektywna jak praca na miejscu, zarówno w kwestii jakości, jak i efektywności.

Przełącznik KVM over IP jest idealny dla globalnych organizacji i firm z wieloma biurami w różnych lokalizacjach. Łączy zdalne i lokalne miejsca pracy bez ograniczeń i strat w jakości pracy. To bezpieczne i praktyczne rozwiązanie pomagające firmom działać w przypadku globalnego kryzysu. CN9950 zapewnia niskopoziomowy dostęp z BIOS do PC lub serwera. Pozwalaja na natychmiastowy zdalny dostęp z różnych lokalizacji bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania i konfiguracji. Wyposażony jest w podwójny LAN i zasilanie, co zwiększa bezawaryjność i pozwala na nieprzerwaną pracę. Gniazda zasilania zabezpieczone są nakrętkami, co gwarantuje, że nie będą się łatwo wypinać. Status zasilania może być łatwo sprawdzony za pomocą LED.

Przełącznik oferuje wsparcie dla Virtual Media. Pozwala na instalowanie oprogramowania za pośrednictwem sieci. Jest też bardzo przydatny dla diagnostyki i rozwiązywania problemów z siecią i BIOS-em. Pozwala także na instalowanie aktualizacji systemu. Ma też wbudowany 5-pinowy blok zacisków oraz wejście DI dla obsługi alarmów systemowych (z termometru, czujnika drzwi czy wilgotności). Również terminal Relay kontrolujący zdalne uruchamianie i resetowanie PC lub serwera.