SHARP-PN-70TB3_Strona_1_Obraz_0001

W ofercie firmy Sharp pojawił się nowy zaawansowany, siedemdziesięciocalowy monitor LCD typu Big Pad przeznaczony do biur i sal konferencyjnych. Możliwości oraz zaimplementowane funkcje sprawiają, że prowadzenie spotkań, prezentacji czy wykładów przy jego pomocy nabierze całkowicie nowej jakości.

W ofercie firmy Sharp pojawił się nowy zaawansowany, siedemdziesięciocalowy monitor LCD typu Big Pad przeznaczony do biur i sal konferencyjnych. Możliwości oraz zaimplementowane funkcje sprawiają, że prowadzenie spotkań, prezentacji czy wykładów przy jego pomocy nabierze całkowicie nowej jakości.

Najważniejsze parametry
Sharp PN-70TB3 został wyposażony w ekran o przekątnej 70’’ (176,6 cm) i pełnej rozdzielczości HD 1920 × 1080 pikseli. Ekran zapewnia znakomitą widoczność i wysoki kontrast 3000:1, a dzięki wykorzystaniu unikalnej technologii UV2A również czysty obraz. Jego powierzchnia jest odporna na zarysowania i dodatkowo pokryta powłoką antyrefleksyjną, która nie tylko niweluje odblaski, ale również minimalizuje liczbę pozostawionych odcisków palców. Funkcja obsługi wielopunktowego dotyku rozpoznaje do dziesięciu punktów i umożliwia pisanie na ekranie czterem osobom równocześnie. Użytkownik może pisać palcami lub specjalnym piórem dotykowym. Elastyczną konfigurację w każdym środowisku pracy zapewnia szeroki wybór gniazd połączeniowych ulokowanych na bocznym oraz dolnym panelu. Do dyspozycji mamy trzy gniazda HDMI;dwa D-sub, dwa gniazda DisplayPort (wejściowe i wyjściowe) oraz dwa porty USB do obsługi ekranu dotykowego. Producent nie zapomniał o przetwarzaniu audio i wyposażył monitor w dwa głośniki o mocy 10 W, umieszczone w dolnej części frontu urządzenia. 
Obsługa i funkcje
Obsługa monitora jest stosunkowo prosta dzięki logicznemu menu oraz przyjaznemu interfejsowi użytkownika. Dostęp do menu ekranowego jest ekspresowy za sprawą przycisku Touch Menu. Dzięki temu, bez konieczności użycia pilota, mamy możliwość szybkiego przełączania źródeł sygnału, regulacji poziomu głośności oraz włączenia i wyłączenia funkcji ekranu dotykowego. Podobnie jest w przypadku obsługi pióra dotykowego, które cechuje wysoki poziom realizmu. Specjalny czujnik nacisku umieszczony w końcówce umożliwia swobodne i precyzyjne pisanie bez odrywania ręki. Korzystanie z pióra dotykowego przypomina zatem tradycyjne pisanie na zwykłej kartce papieru. Za pomocą pióra dotykowego możemy przywołać interfejs oprogramowania (Pen Software), by edytować w nim jego parametry i funkcje. Menu programu składa się z czytelnych ikon ułatwiających dostęp do ustawień pióra, np. koloru czy grubości linii. Co ciekawe, poszczególne pióra mają własne menu, które można wyświetlić nawet w przypadku równoczesnego pisania przez cztery osoby. Ustawienia można zapisać niezależnie dla poszczególnych piór i powiązać z przyciskami funkcyjnymi. Kolejną ciekawostką jest niezwykle praktyczna funkcja rozpoznawania pisma ręcznego, która automatycznie konwertuje odręczne notatki w standardowy tekst. Możemy zatem w szybki i prosty sposób dokonywać archiwizacji treści sporządzonych na ekranie.
Integracja
Dzięki oprogramowaniu Sharp Display Connect monitor PN-70TB3 może stać się prawdziwym centrum wielopłaszczyznowej komunikacji i wymiany pomysłów. Materiały wyświetlane na ekranie, czyli nasze rysunki i notatki, można oglądać równocześnie na monitorze Big Pad i urządzeniach przenośnych, np. laptopach, tabletach i smartfonach. Wykorzystując sieć bezprzewodową, możemy udostępniać materiały wyświetlane na ekranie, przesyłać pliki, korzystać z funkcji interaktywnego pisania i rysowania na powierzchni ekranu, a nawet sterować monitorem Big Pad z poziomu tabletu lub smartfonu. Użytkownicy mogą przechwytywać wyświetlane na monitorze obrazy i zapisywać je na swoich urządzeniach. Równocześnie można podłączyć do pięćdziesięciu tego typu urządzeń. Co ciekawe, pliki pomiędzy urządzeniami można wymieniać nawet wówczas, gdy nie zostały podłączone do monitora. Sharp Display Connect ułatwia prowadzenie interaktywnych prezentacji, dyskusji, zebrań biznesowych, a także skomputeryzowanych lekcji i wykładów. Uczestnicy spotkań mogą łatwo dzielić się pomysłami lub pracować wspólnie nad różnymi projektami. Oprogramowanie daje również możliwość podłączenia dwóch monitorów Big Pad do tej samej sieci lokalnej, zapewniając w ten sposób większą powierzchnię ekranową, która sprawdzi się idealnie w salach konferencyjnych lub salach wykładowych.
Podsumowanie
Sharp PN-70TB3 to innowacyjne i ciekawe narzędzie, otwierające przed użytkownikami całkowicie nowe możliwości pracy. Big Pad sprawi, że tradycyjny wykład, prezentacja czy narada w firmie staną się bardziej atrakcyjne. Zwiększy również interakcję pomiędzy prelegentem a słuchaczami tudzież uczestnikami spotkania. Opisywane urządzenie poprawia komfort, efektywność i wydajność spotkań. Uczestnicy prezentacji, wykładów i narad nie muszą już tracić czasu na sporządzanie notatek, a tym samym rozpraszać swojej uwagi.
Do grona zalet należy zaliczyć również znakomite parametry pracy, takie jak wysoki współczynnik kontrastu, jasność czy naturalne i żywe kolory. Warto podkreślić, że monitor gwarantuje wysoką jakość obrazu niezależnie od źródła sygnału. Nie bez znaczenia jest również fakt, że urządzenie bezproblemowo podoła wielogodzinnej pracy dzięki wydajnemu systemowi wentylacji. SHARP PN-70TB3 to nowoczesne narzędzie, które znajdzie zastosowanie w biurach, centrach szkoleniowych i salach konferencyjnych. Sprawdzi się również podczas wideokonferencji, wykładów, a także jako szkolna pomoc dydaktyczna.

TEKST: Marcin Ziniak, AVIntegracje