AVer

Wideokonferencje stały się nową codziennością. Spotkania online oprócz ochrony naszego zdrowia w czasach pandemii, pozwoliły zaoszczędzić czas oraz pieniądze poświęcane na dalekie podróże służbowe. Aby zapewnić dobrą jakość spotkań online potrzebujemy odpowiednich narzędzi. Do najważniejszych z nich należą te odpowiedzialne za dźwięk i obraz.

Urządzenia AVer mają certyfikat najpopularniejszych marek aplikacji takich jak Microsoft Teams, Skype for Business, Zoom czy Meet oraz są kompatybilne z większością aplikacji do tworzenia i zarządzania wideokonferencjami. Urządzenia certyfikowane to nie tylko gwarancja pełnej kompatybilności z usługą, ale również solidności działania i wysokiej jakości rozwiązania audio i video.

AVer

Zaawansowane technologie przetwarzania dźwięku i obrazu
W celu zautomatyzowania spotkań online i zapewnienia prostoty użytkowania kamery wyposażone są w technologię autoframingu. Inteligentne kadrowanie pozwala na szybkie i automatyczne dopasowanie pola widzenia tak, aby objąć wszystkie osoby w pomieszczeniu. Dzięki temu uzyskuje się najlepszy kadr dostosowujący się do wszystkich osób, bez niepotrzebnego tła pustej sali, które może się pojawić w przypadku większych pomieszczeń. Innowacyjną cechą w najnowszych modelach marki AVer jest wbudowane oświetlenie składające się z diod LED wokół obiektywu. Pozwala ono uzyskać lepszą jakość obrazu nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Ponadto modele automatycznie dostosowują natężenie oświetlenia oraz temperaturę barwową. AVer to nie tylko wsparcie dla doskonałej jakości obrazu. W celu uzyskania jak najlepszej komunikacji producent wyposażył swoje urządzenia w wiele technologii przetwarzania dźwięku. Audio Fence to technologia redukcji hałasów, zapewniającą bardzo dobrą zrozumiałość osób mówiących bez przekazywania niepotrzebnych dźwięków z otoczenia. Dzięki temu osoba zabierająca głos jest zawsze dobrze słyszalna. Dynamic Beamforming to z kolei technologia kształtowania wiązki audio. Wbudowany w urządzenie mikrofon automatycznie skupia wiązkę na aktywnym rozmówcy, samodzielnie poziomując głośniejsze i bardziej miękkie głosy, jednocześnie tłumiąc hałas. Audio tracking pozwala automatycznie ustawić kadr na osobę zabierającą głos, dzięki czemu osoba prezentująca zawsze znajduje się w centrum uwagi. W celu wyeliminowania niepotrzebnego echa akustycznego i szumów z toru audio zastosowano Echo Cancelation – inteligentny, adaptacyjny układ eliminacji echa oparty na procesorze sygnałowym DSP. Rozpoznaje on sam właściwy kierunek transmisji, a przez odpowiednią kompensację eliminuje z toru przesyłowego zbędne sygnały, co poprawia zrozumiałość mowy.

AVer

AVer ma rozwiązania do każdej wielkości pomieszczeń. Od małych pokoi spotkań, gdzie w spotkaniu uczestniczy kilka osób, aż po duże sale konferencyjne lub wykładowe. Odpowiednie dopasowanie urządzenia do pomieszczenia, w którym ma ono pracować jest bardzo ważne na etapie projektowania systemu. Do małych pomieszczeń przewidziane są takie modele jak Cam130 i Cam340+. Narzędzia te oferują szerokokątną kamerę 120 stopni oraz wbudowane mikrofony zapewniające dużo lepszą jakość dźwięku niż te wbudowane standardowo w laptopa. Do pomieszczeń, w których przebywa zwykle około 10 osób często potrzebne jest dodatkowe nagłośnienie. Modele, które idealnie sprawdzą się w takich warunkach to VB130, VB342+ oraz VC520 Pro. Rozwiązania all-in-one, które mają kamerę, mikrofon oraz wbudowane głośniki. Najbardziej wymagające są duże sale. Do takich pomieszczeń najlepiej sprawdzą się zestawy posiadające kamerę PTZ i dodatkowe zestawy głośnomówiące takie jak VC520 Pro oraz VC540. Dzięki dodatkowym funkcjom takim jak True WDR, kompensacja światła otoczenia oraz redukcja szumów otoczenia 3D urządzenia zapewniają najlepszy możliwy obraz podczas spotkań online.

Systemy od wideokonferencji AVer to:
– intuicyjność użytkowania,
– wsparcie standardu rozdzielczości Full HD i 4K,
– technologia Plug&Play,
– rozwiązania do każdego pomieszczenia,
– szereg technologii zapewniających sygnał audio i wideo na najwyższym poziomie.

AVer

Wysoka jakość wykonania oraz użycie najnowszych technologii przetwarzania obrazu i dźwięku sprawiają, iż rozwiązania te idealnie nadają się nie tylko do spotkań biznesowych, ale także znajdą zastosowanie w edukacji, broadcaście, rozrywce, sektorze publicznym i wielu innych dziedzinach. Szeroka oferta producenta pozwala na dopasowanie rozwiązania do wielkości pomieszczenia oraz konkretnych preferencji użytkowników. Wykorzystując rozwiązania marki AVer, można stworzyć profesjonalne środowisko do wydarzeń online.