Wszyscy w branży uwielbiamy nowości sprzętowe szczególnie jeśli chodzi o takich producentów jak L-Acoustics. Jeśli dodamy do tego fakt, że chodzi o subwoofer i to niezwykle mały subwoofer z niezwykle imponującymi parametrami otrzymamy SB10i. Chyba nie trzeba już nic dodawać, tego trzeba posłuchać!

 

Francuski producent systemów nagłośnieniowych L-Acoustics ogłasza wprowadzenie na rynek najnowszego dodatku do linii niskotonowych zestawów głośnikowych. Subwoofer SB10i jest niewiele większy od dwóch ustawionych obok siebie pudełek po butach. Mimo to zapewnia tę samą charakterystykę dźwiękową, co znacznie większe subwoofery tej marki.

 

MOC SERII SB W NIEWIARYGODNIE MAŁEJ OBUDOWIE

„Nasze zespoły badawczo-rozwojowe podjęły się zaprojektowania obudowy niskoczęstotliwościowej. Zapewniającej słynne brzmienie marki L-Acoustics w obudowie dopasowanej do typowego mieszkania.” – mówi menedżer produktu L-Acoustics, Germain Simon. – „Choć może to brzmieć, jakby przeczyło prawom fizyki, nasz nowy SB10i jest genialną realizacją tego celu. Kondensuje pełną moc subwoofera serii SB w niewiarygodnie małej, wydajnej obudowie. Z łatwością wpasuje się w każde środowisko, w którym pożądany jest dyskretny wizualnie, a jednocześnie wysokowydajny system dźwiękowy.”

SB10i wyposażony jest w pojedynczy 10-calowy przetwornik, jego pasmo przenoszenia sięga 27 Hz, zaś maksymalny poziom SPL wynosi 124 dB. Mierzy 540x540x170 milimetrów i waży zaledwie 15 kilogramów. Brzmieniowo koresponduje z ultra-kompaktowymi koaksjalnymi zestawami pełnopasmowymi L-Acoustics X4i i 5XT. Nowy subwoofer posiada elegancki, dyskretny wygląd i jest dostępny w kolorach z palety RAL. To czyni go doskonałym wyborem nie tylko dla high-endowych środowisk mieszkalnych i komercyjnych. Również dla wyrafinowanych wnętrz hotelowych, luksusowych lóż sportowych, instalacji muzealnych i wielu innych.

SB10i oferuje elastyczne i nieograniczone możliwości instalacji. Zintegrowany panel zwany „tech face” zawiera wszystkie złącza i punkty montażowe w jednym miejscu. Dzięki temu uchwyty montażowe, kable i złącza można dyskretnie ukryć, niezależnie od tego, gdzie i jak SB10i jest zainstalowany. Czy wolnostojąco na półce lub pod kanapą czy dowolnym elementem architektonicznym.

„Na rynkach mieszkaniowych i komercyjnych rośnie zapotrzebowanie na systemy audio, które zapewniają takie same wrażenia jak podczas żywiołowego koncertu na żywo” – mówi Nick Fichte, Global Business Manager w L-Acoustics Creations. – „Dzięki nowemu SB10i mamy teraz doskonały, estetyczny i dyskretny subwoofer, który zapewnia zdecydowane uderzenie niskich częstotliwości. A to jest znakiem rozpoznawczym naszych renomowanych systemów nagłośnieniowych na festiwalach i dużych koncertach. Fakt, że SB10i jest na tyle dyskretny, że można go umieścić pod fotelem lub kanapą, stanowi wielką wartość dla projektów architektonicznych: zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych.”

Dostępność produktu planowana jest na pierwszy kwartał 2022 roku.