Agora Audio ghostx

Francuska marka Agora to nowa pozycja w ofercie Audio Plus. Już od czerwca 2023 dostępne są switche sieciowe tej marki, które oferują ogromną uniwersalność i niezrównane możliwości w spójnym, redundantnym systemie, który można dowolnie konfigurować.

Najważniejszym produktem w ofercie marki Agora jest seria switchy sieciowych Ghost. Już sama nazwa, pochodząca od „Gigabit Host”, wiele mówi o tych urządzeniach. W tej serii znajdują się switche z portami o przepustowości do 10 gigabit, a wszystkie mają mnóstwo funkcji sieciowych i szeroki zakres redundancji.

Agora Audio ghostx

Ghost to platforma gigabitowa w obudowie rackowej w formacie 1U, która jest przeznaczona do multipleksowania, przesyłania i monitorowania sygnałów transmisyjnych w sieci Ethernet. Ghost stanowi platformę wielozadaniową pozwalającą na łatwe tworzenie i zarządzanie najbardziej złożonymi sieciami, nawet przez osoby bez specjalistycznej wiedzy w zakresie technologii IT. Switche z tej serii są zarządzalne poprzez prosty interfejs z kolorami, a nie przez skomplikowane programowanie. Ghost łączy w sobie programowalną płytę główną przełącznika drugiej warstwy, interfejs i przedni panel sterowania oraz rozbudowany zasilacz 120/230 VAC 50/60 Hz z możliwością redundancji. Sieci Ghost są w pełni kompatybilne z protokołami Dante, AES67, NDI, VoIP, Artnet, Ethersound, Cobranet oraz Ravenna.

Agora Audio ghostx

Systemy Ghost mogą być określone jako autostrada dla transmitowanych mediów, po której może swobodnie poruszać się dowolny pojazd z pierwszeństwem na swojej części, bez żadnych globalnych korków. Warto dodać, że w połączeniu z kartami sieciowymi Auvitran (przy wykorzystaniu mostka Agora H1) produkty Ghost oferują możliwości dotychczas dostępne wyłącznie w rozwiązaniach światłowodowych i, co istotne, kosztują mniej.

Rozszerzeniem dla serii Ghost jest produkt Fast F2. Działa on jako samodzielny przełącznik sieciowy lub jako moduł rozszerzenia dla urządzeń serii Ghost. W przypadku użycia samodzielnego Fast działa jako podwójny przełącznik sieciowy zapewniając odpowiednią redundancję (płyta główna oraz zasilacz). Zaś w trybie rozszerzonym oferuje on multiplikowanie portów użytkownika Ghost maksymalnie dla dwóch grup dla jednej ramy. Fast stanowi platformę wielozadaniową pozwalającą na łatwe tworzenie najbardziej złożonych sieci i zarządzanie nimi nie wymaga specjalistycznej wiedzy w zakresie technologii IT.

Agora Audio ghostx

Ważnym elementem platformy Ghost/Fast jest oprogramowanie Agora Controller. To software specjalnie opracowany pod kątem zastosowań tourowych oraz innych wydarzeń każdego formatu. Pozwala on na jednoczesne zarządzanie maksymalnie 200 urządzeniami podłączonymi do sieci z poziomu komputera z systemem Windows od XP do 10, który jest podłączony do jednego z urządzeń.

Produkty serii Ghost/Fast marki Agora Audio dostępne są w ofercie Audio Plus od czerwca 2023.