Biamp Launch to wyjątkowa funkcja automatycznego wykrywania i strojenia urządzeń w rozwiązaniach do przetwarzania sygnału marki Biamp. Launch skupia ponad 40 lat doświadczenia o inżynierii dźwięku w jednym naciśnięciu przycisku, zapewniając bardziej przewidywalne wystrojenie systemu i niezmiennie wyjątkowy dźwięk w mgnieniu oka.

Biamp Launch wykorzystuje zaawansowaną technologię przetwarzania sygnału do zautomatyzowania procesu strojenia, usprawniając wdrożenie, eliminując ryzyko i zapewniając powtarzalne rezultaty. Gwarantuje niezwykły dźwięk, na czas, za każdym razem. Automatycznie wykrywa i konfiguruje podłączone urządzenia. Urządzenia obsługujące Launch wykorzystują rozwiązania sieciowe firmy Biamp, które nie wymagają konfiguracji sieci i działają od razu po wyjęciu z pudełka. Wykorzystują podłączone urządzenia do pomiaru akustyki pomieszczenia i optymalizacji systemu, aby zapewnić wyjątkowy dźwięk przy zerowej interwencji użytkownika.

Biamp Launch przebiega błyskawicznie, dzięki potężnym możliwościom przetwarzania sygnału. Po zakończeniu procesu uruchomienia generowany jest raport, który pozwala użytkownikowi zobaczyć parametry akustyki pomieszczenia przed i po procesie strojenia, jak również szczegóły wszystkich skonfigurowanych urządzeń. Biamp Launch można ponownie uruchomić w dowolnym momencie za pomocą przycisku na urządzeniu lub za pośrednictwem oprogramowania do zarządzania i monitorowania urządzeń Biamp, SageVue