System nagłośnienia w GCKiC w Radłowie

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie zostało wyposażone w nowoczesną instalację nagłośnieniową, która została podzielona na dwa niezależne systemy. Pierwszy system obejmuje znajdującą się na parterze salę główną, drugi – zlokalizowaną na piętrze kręgielnię.

Salę główną wyposażono w system nagłośnienia FOH, bazujący na urządzeniach marki Coda Audio w skład, którego wchodzą:

  • 4 szt.  CoRAY4i (po dwie kolumny na stronę z niesymetrycznym kątem 30/60)
  • 2 szt.  HOPS5 (pracujące jako front fill)
  • 2 szt.  G18-SUB (kolumny typu subwoofer)
  • 4 szt. CUE FOUR (komplet monitorów scenicznych) To trójdrożny, niskoprofilowy monitor odsłuchowy o wysokiej mocy. Konstrukcja opiera się na dwóch 8” wooferach, oraz 1,4” współosiowym driverem kompresyjnym umieszczonym w asymetrycznym eliptycznym falowodzie o dyspersji 60 x 55 + 40.

 

Powyższy system zasilają dwa wzmacniacze mocy: LINUS10-C, odpowiedzialny za FOH oraz LINUS5-C, który napędza zestaw monitorów podłogowych. Na sali zainstalowano również sześć zespołów głośnikowych RCF MQ60H, które są zasilane z niezależnego wzmacniacza RCF AM 1125. Ten dodatkowy zestaw kolumn służy do odtwarzania muzyki w tle podczas przerw w trakcie koncertu lub innego wydarzenia wykorzystującego zestaw FOH.

Druga część instalacji została przygotowana na potrzeby kręgielni. Jest to niezależny system, służący do odtwarzania muzyki tła, przygotowany w oparciu o zespoły głośnikowe oraz elektronikę włoskiego producenta RCF. W skład systemu wchodzą:

  • 4 szt. MQ 30P (zespoły pełnozakresowe do odtwarzania muzyki w tle)
  • 1 szt. Sub MQ 90S(subwoofer uzupełniający zakres pracy systemu w dolnych częstotliwościach)

Cały system napędza pojedynczy wzmacniacz RCF AM1125.

Dostawę sprzętu zrealizowała firma TOMMEX Żebrowscy Sp.J. Montaż oraz strojenie systemów zrealizowała firma STAGEBOX.

Najchętniej czytane