Wśród systemów kolumnowych typu all-in-one zdecydowanie wyróżnia się Pinnacle-KR402 od K-array. Możliwość podwieszania, tworzenia dużych systemów składających się z wielu modułów, szeroki zakres kątowania, zmienna dyspersja pionowa to tylko niektóre zalety. Dodając do tego bardzo elegancki design i kompaktową obudowę wraz z bogatą paletą wykończenia otrzymujemy idealny system do wymagających instalacji.

 

Sercem systemu jest aktywny 21-calowy subwoofer Thunder-KMT21, wyposażony w procesor DSP. Aby zapewnić zasilanie przetwornika niskotonowego oraz dwóch modułów szerokopasmowych ma dwukanałowy wzmacniacz klasy D o mocy 2x 2400W przy 4Ω. Tak dobrane komponenty sprawiają, że Thunder-KMT21 przetwarza częstotliwości z zakresu 30 Hz-150 Hz +/-6 dB oraz jest w stanie wygenerować maksymalny poziom SPL wynoszący 136 dB. Rozszerzony zakres niskich częstotliwości został uzyskany dzięki specjalnej konstrukcji portów bass reflex rozmieszczonych w czterech rogach obudowy, co dodatkowo zwiększyło też sztywność.

Wbudowany procesor DSP pozwala na intuicyjne zarządzanie wszystkimi parametrami systemu od routingu sygnału po opóźnienia, poziomy czy korekcje. Ma również 40 wstępnych presetów przeznaczonych do współpracy z innymi modelami kolumn głośnikowych K-array. Thunder oferuje dwa symetryczne wejścia liniowe XLR oraz jedno cyfrowe XLR AES3. Kanały wyjściowe obejmują gniazdo Speakon do podłączenia zewnętrznego głośnika, dwa symetryczna wyjścia liniowe XLR oraz jedno cyfrowe AES3. Sterowanie modułem odbywa się za pośrednictwem protokołu RS485, którego wejścia i wyjścia zrealizowane są na gniazdach XLR, oraz poprzez gniazdo USB.

PYTHON-KP102

W sekcji szerokopasmowej mamy do czynienia z dwoma modułami Python-KP102. Każdy z nich jest długości jednego metra i kryje w sobie dwanaście przetworników o średnicy 3,15 cala. Mimo zastosowania takich membran kolumna ma szerokość zaledwie 3,5 cala. Python może się pochwalić maksymalnym poziomem SPL wynoszącym 134 dB. Jego pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale częstotliwości 120 Hz-18 kHz +/- 6 dB. Przy zmiennej dyspersji pionowej wynoszącej 7° lub 30°, a stałej poziomej o wartości 90°.

Dla łatwiejszego użytkowania i integracji z innymi kolumnami, KP102 I pozwala użytkownikowi na wybór pomiędzy dwoma różnymi wartościami impedancji, 4Ω/16Ω. Przy 16Ω aż cztery głośniki Python-KP102 I można podłączyć do jednego kanału wzmacniacza przy 4Ω. System można zarówno podwieszać jak i stackować. Jego kompaktowe rozmiary i bogata paleta wykończenia sprawiają, że Pinnacle-KR402 będzie idealnie pasował do każdej przestrzeni.