Calrec Type R to system radiowy przeznaczony dla dowolnej stacji radiowej. Ten system to nowoczesna i zorientowana na klienta konsola radiowa, która dostosowuje się do potrzeb stacji w miarę ewolucji jej wymagań. Zapewnia proste dostosowywanie w ramach sieci, protokołów sterowania i personalizacji powierzchni. Typ R gwarantuje, że stacje są w stanie nadążyć za zmieniającymi się wymaganiami.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Aby zarówno stacje tradycyjne, jak i streamingowe, mogły skutecznie konkurować na tym rozwijającym się rynku, potrzebny jest produkt, który pozwoli nie tylko nadawcy, ale także indywidualnemu prezenterowi zaprezentować program tak, jak chcą. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w transmisji, Calrec Audio wkracza do gry. Calrec zawsze ściśle współpracował z klientami i użytkownikami końcowymi, aby określić ich dokładne potrzeby.

Powszechna akceptacja otwartych standardów IP daje możliwość stworzenia bardzo stabilnego i elastycznego szkieletu. Może on być używany w wielu lokalizacjach radiowych. Ta zmiana w branży odegrała kluczową rolę w projektowaniu Type R. Z transportem audio zgodnym z AES67 i łącznością z panelem wykorzystującą zasilanie przez przełączniki COTS POE +. Typ R jest przystosowany do spełnienia przyszłych wymagań środowiska AoIP. W tym wykrywania i sterowania NMOS, a także wykorzystania istniejącej infrastruktury IP obiektu. Powierzchnia sterująca może mieć do 48 fizycznych 100 mm faderów, obsługujących do 60 kanałów wejściowych. Oferuje aż 3 wyjścia główne, 8 grup, 16 auxów, które mogą być zarówno mono, stereo, jak i 5.1. Konsola pracuje z rozdzielczością 44.1, 48 i 96 kHz, oferując najwyższą jakość dźwięku i potężne DSP. Wśród przydatnych narzędzi dostępne są m.in. de-esser, expander, bramka, ducker, compressor, limiter czy automixer. Po szczegółowe informacje na temat produktów marki Calrec zapraszamy do firmy Pawlaki Pro Audio.