Vogel’s Hospitality

Firma Vogel’s specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju uchwytów, statywów i mocowań do ekranów, tabletów i projektorów. Znajdują one zastosowanie w wielu obiektach, zarówno użytku prywatnego, jak i publicznego. W niniejszym artykule przybliżymy całą linię produktów, która otrzymała wspólne miano Hospitality.

[fusion_dropcap boxed=”no” boxed_radius=”” class=”” id=”” color=”#0a0304″]P[/fusion_dropcap]ortfolio marki Vogel’s wygląda imponująco, a to ze względu na nieprzerwaną pracę firmy od roku 1973, kiedy to wypuściła ona na rynek pierwsze podstawki pod kolumny głośnikowe. Od tego czasu firma z każdą nową linią coraz bardziej kształtuje i wyznacza nowe trendy i standardy w dziedzinie uchwytów i mocowań, które cechują się nie tylko jakością, ale też nienagannym designem. Najnowsza linia Hospitality stawia także na bezpieczeństwo dzięki zainstalowanym modułom zabezpieczającym przed kradzieżą.

Cechy ogólne linii
Jak trafnie stwierdzili producenci firmy Vogel’s – w sytuacji, gdy musimy zamontować kilkadziesiąt ekranów w jednym budynku, poza jakością liczą się czas i przemyślany sposób instalacji. Dlatego właśnie produkty linii Hospitality cechują się łatwością instalacji przy równoczesnym zachowaniu wysokiej jakości komponentów. Wyposażone są we wszystkie elementy potrzebne do montażu, a produkty takie jak kołki i śruby dostarczane są przez lidera w branży – firmę Fisher, co dodatkowo podnosi komfort i sprawność instalacji. Standardy jakości i bezpieczeństwa wysoko śrubują certyfikaty TUV Nord. Producenci pomyśleli również o rozwiązaniach, gdzie ekrany mogą być narażone na kradzież – większość profesjonalnych uchwytów linii została wyposażona w systemy antywłamaniowe, zabezpieczane wspornikiem oraz kłódką lub zamkiem, które chronią ekran przed niepowołanym demontażem.
Seria PFW
Pierwszą prezentowaną serią linii Hospitality jest seria PFW. Cała seria cechuje się perfekcyjnym i niewidocznym usytuowaniem kabli wewnątrz uchwytu, zamkiem antywłamaniowym na kluczyk, możliwością zmiany wysokości ekranu już po instalacji oraz ustawiania ekranu w pionie i poziomie w bardzo płynny i lekki sposób. Jej podstawowi przedstawiciele to modele PFW 2000 – uchwyty do montażu ściennego ekranów o przekątnej od 19 do 43 cali i maksymalnej wadze 16 kg. Ekrany na tych uchwytach można odchylić pionowo w górę i w dół o 10 stopni, by lepiej dopasować do kąta widzenia.
Dostępne są modele 2020, 2030 oraz 2040, które różnią się od siebie liczbą punktów przegięcia i maksymalnym kątem obrotu (od 60 do 180 stopni). Znajdą swoje zastosowanie między innymi w pokojach hotelowych, biurach oraz punktach obsługi klienta czy restauracjach.
Modele wyższe, czyli 3030 oraz 3040, mają dwa razy większą płytkę uchwytu, co zwiększa ich udźwig do 35 kg, a wielkość obsługiwanych ekranów od 32 do 55 cali. Różnią się między sobą zakresem obrotu i liczbą punktów przegięć. Ich zastosowanie jest identyczne z powyższymi, jednak mogą one utrzymać znacznie większe ekrany.
Kolejnymi przedstawicielami serii PFW są 4200 i 4210, będące uchwytami płaskimi dla ekranów do 42 cali, posiadającymi funkcję autolock. Kolejne, czyli 4500, 4510, 4700, 4710 przeznaczone są do większych i cięższych ekranów oraz mają zamek antywłamaniowy wraz z poprzeczną belką blokującą. Modele z końcówką 10 różnią się od podstawowych możliwością stopniowego odchyłu do maksymalnie 15 stopni, dla lepszego dopasowania kąta widzenia.
Seria NEXT
Jest to najbardziej zaawansowana seria uchwytów ściennych do ekranów, mająca sporo nowoczesnych funkcji. Oba dostępne modele w tej serii mają udźwig 30 kg przy maksymalnej przekątnej ekranu 65 cali. Model NEXT 7345 zawiera trzy opatentowane moduły Vogel’s: SPS – system ochrony ekranu przed uderzeniem w ścianę w trakcie przekręcania, SMM – system łatwego obracania ekranu za pomocy dotyku, oraz Magnetic Home Position – system powrotu do pozycji prostej. Oba modele mają oczywiście możliwość niewidocznego ułożenia kabli i połączenia z NEXT 7840 Cable Column, która jest bardzo estetyczną kolumną montowaną na ścianie, w której możemy ułożyć kable do ulokowanych niżej odtwarzaczy czy dekoderów. Najwyższy model NEXT, czyli 7355, jest uchwytem całkowicie zautomatyzowanym i zmotoryzowanym. Ma dziesięć programowalnych ustawień, które możemy konfigurować i przełączać za pomocą wskazanej aplikacji. Dodatkowo uchwyt załącza się i wyłącza razem z ekranem. Nie jest to tylko gratka dla fanów gadżetów i nowinek technicznych, ale też idealna propozycja dla instalacji w niedostępnych miejscach, gdzie za pomocą pilota włączamy telewizor, a uchwyt samoczynnie ustawia się we wskazanej pozycji. Po wyłączeniu telewizora wraca on natomiast do pozycji wyjściowej.
Statywy podłogowe
Firma Vogel’s w nowej linii Hospitality nie zapomniała o zastosowaniach domowych oraz konferencyjnych. Z myślą o nich zaprojektowała designerski, drewniany statyw podłogowy w stylu skandynawskim OP1. Może udźwignąć ekran o powierzchni nawet 70 cali, przy wadze 40 kg. Jego trójnożna konstrukcja zapewnia stabilność oraz łatwość dopasowania w pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o instalacje konferencyjne, to projektanci Vogel’s zaproponowali model PFF 1550/1570 z zaczepami na ekran. Ten statyw, poza stabilnością i wytrzymałością, stawia na stylowy wygląd. Okrągła podstawa i wykonanie ze stali nierdzewnej świetnie zaprezentują się w pomieszczeniach hotelowych i konferencyjnych. 
Podsumowanie
W naszym odczuciu prezentowana linia Hospitality dobrze spisze się zarówno w domowym zaciszu, jak i w wymagających pomieszczeniach hotelowych, restauracyjnych czy konferencyjnych. Wszystkie modele linii zapewnią nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa i stabilności, ale też bardzo pozytywne wrażenia wizualne. Do tego należy dodać zautomatyzowaną serię NEXT, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dbałość o szczegóły i ergonomię sprawiają, że na nową linię produktów firmy Vogel’s o nazwie Hospitality z pewnością warto zwrócić uwagę.

TEKST: Jarosław Bociański, AVIntegracje