Vogel’s umacnia swoją pozycję na rynku branżowym

Vogel’s umacnia swoją pozycję na rynku branżowym

Holenderska firma przejęła większość udziałów w spółce SmartMetals Mounting Solutions, jeszcze mocniej wysuwając się na pozycję lidera rynku AV i kontynuując swoją strategię.

Firma SmartMetals Mounting Solutions jest aktywna na rynku B2B i oferuje kompletny asortyment podłogowych, ściennych i sufitowych rozwiązań montażowych do projektorów, płaskich ekranów i tablic. Profesjonalne rozwiązania Vogel’s i SmartMetals działają w tej samej dziedzinie, lecz asortyment i obsługiwany sektor rynku są zupełnie inne. Jednak rozwiązania w pewnym stopniu nawiązują do siebie, dlatego grupa Vogel’s z okazji czterdziestopięciolecia istnienia rozszerzyła swoje portfolio, nabywając udziały większościowe SmartMetals Mounting Solutions. Obie firmy będą nadal istnieć jako niezależne podmioty, wykorzystując nawzajem swoje mocne strony. Oznacza to poszerzenie możliwości i przenikanie się doświadczeń działów rozwoju, marketingu i sprzedaży, a także tworzenie wspólnych projektów. Obydwie marki na tym skorzystają, ponieważ nie stanowią dla siebie konkurencji.

„Jestem bardzo zadowolony z kroku, który podjęła grupa Vogel’s. Nabycie większościowych udziałów marki Smart-Metals zapewnia jej silniejszą pozycję na rosnącym rynku AV. Połączenie to pozwoli nam poprawić również naszą pozycję rynkową i wzmocnić sieć dystrybucji. Dzięki przejęciu rozwijamy skrzydła. Będziemy oferować nowe możliwości i rozwiązania w sektorze B2B” – powiedział Gerdi Vogels, Vogel’s CEO.

Najchętniej czytane

ATEN US3310

ATEN US3310 to dock umożliwiający podłączenie przez port USB-C kilku urządzeń w celu współdzielenia ekranu i peryferiów. Dzięki ATEN US3310 można korzystać...