Firma Cinematic specjalizująca się projektowaniu i instalacji systemów kina w domu, multiroom oraz sterowania zastosowała w jednym ze swoich projektów wzmacniacze mocy Powersoft Quattrocanali 1204.

Firma Powersoft kojarzy nam się głównie ze znakomitej jakości wzmacniaczami, oferującymi przede wszystkim świetny stosunek mocy i liczby kanałów do wielkości, co daje wymierne korzyści zwłaszcza w touringu. Wielu z nas docenia również Powersofta za jego ogromną funkcjonalność, jaką dają modele wyposażone w procesor DSP oraz całą gamę różnego rodzaju wejść i wyjść zarówno analogowych, jak i cyfrowych czy sieciowych. No właśnie, nikogo z nas nie dziwią wzmacniacze Powersoft stosowane do napędzania potężnych systemów nagłośnieniowych, czy to w zastosowaniach mobilnych, czy instalacyjnych. Jednak, jak się okazuje, Powersoft świetnie radzi sobie również w zastosowaniach kinowych.

Najlepszym tego przykładem jest zrealizowane przez firmę Cinematic kino w domu. System 5.1.4 opierający się na zestawach głośnikowych marki Procella Audio został częściowo zasilony przez wzmacniacze Quattrocanali 1204. Integrator zdecydował się na użycie trzech wzmacniaczy Powersoft, które, jak mówi: „Z lekkością i łatwością dostarczyły sygnał do kanałów przednich i efektowych. Wysoka moc oraz cicha praca pozwoliły na montaż końcówek w szafie znajdującej się w części kinowej. Końcówki dostarczały dźwięk z lekkością i swobodą bez jakiejkolwiek zadyszki, nawet przy większych obciążeniach.”

Wzmacniacze Powersoft Quattrocanali 1204 dysponują mocą 300W @ 8 Ω na każdym z czterech kanałów. Co więcej, wyposażone są w opatentowaną technologię SRM (Smart Rails Management). Pozwala ona zmaksymalizować wydajność systemu i drastycznie zmniejszyć zużycie energii w każdych warunkach obciążenia i użytkowania. Quattrocanali charakteryzuje się najniższym rozpraszaniem ciepła w branży, zmniejszając potrzebę stosowania zewnętrznych urządzeń chłodzących.