AMX CTC-1402 to zaawansowany zestaw transmisyjny, składający się z nadajnika i odbiornika, umożliwiający przesyłanie sygnałów AV w standardzie HDBaseT. Imponujący zestaw złączy wejściowych z USB-C na czele, umożliwia podłączenie praktycznie dowolnego, współczesnego urządzenia źródłowego, a dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne przełączanie wejść, skalowanie wideo, de-embedding audio czy zarządzanie sygnałami USB, sprawiają, że CTC-1402 może z powodzeniem stać się sercem nowoczesnej sali konferencyjnej.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Bezkompromisowa jakość wideo

Nadajnik wyposażono w szereg wejść wideo – oprócz standardowych HDMI i VGA, zadbano również o obecność złączy DisplayPort i USB-C. Dodatkowe dwa wejścia HDMI znajdują się w odbiorniku i umożliwiają podłączenie np. terminala wideokonferencyjnego, czy zestawu do bezprzewodowej prezentacji, zlokalizowanych na stałe przy wyświetlaczu. Zestaw obsługuje rozdzielczości wejściowe aż do 4K/60Hz z próbkowaniem kolorów 4:4:4 i zapewnia transmisję na odległość 100 m (dla rozdzielczości 1080p/WUXGA) i 80 m (dla rozdzielczości 4K). Wbudowany skaler sygnałowy umożliwia dopasowanie rozdzielczości wyjściowej do rozdzielczości natywnej wyświetlacza i zapewnia możliwość skalowania zarówno „w górę”, jak i „w dół”. Zestaw jest w pełni kompatybilny ze standardami HDMI 2.0 oraz HDCP 2.2.

Nie tylko obraz

Oprócz transmisji wideo, zestaw umożliwia również przesyłanie sygnałów USB. Każde złącze wejściowe w nadajniku i odbiorniku posiada skojarzony z nim port USB typu Host, służący do podłączenia komputera. Oprócz tego, nadajnik i odbiornik mają również po 3 porty USB służące do podłączenia urządzeń peryferyjnych. Porty USB w odbiorniku można z powodzeniem wykorzystać do podłączenia monitorów dotykowych oraz kamer i soundbarów wideokonferencyjnych. Sygnały USB są przesyłane tym samym przewodem CAT, co sygnał wideo. Odbiornik ma wbudowany de-embedder sygnału audio, wyodrębniający sygnał wyjściowy do postaci sygnału symetrycznego stereo, co umożliwia podłączenie zarówno lokalnego zestawu aktywnych głośników, jak i wzmacniacza znajdującego się w odległej lokalizacji.

Przełączanie wejść – automatyczne lub manualne

Zestaw może pracować w kilku trybach przełączania źródeł, począwszy od auto-przełączania aż po możliwość sterowania z poziomu zewnętrznych systemów sterowania. Przełączanie automatyczne odbywa się na zasadzie priorytetu aktywnych wejść połączonego z przełączaniem na nowopodłączone urządzenie (LIFO – Last In-First Out).
Sterowanie ręczne może być realizowane na kilka sposobów. Zewnętrzne systemy sterujące mogą zarządzać urządzeniem poprzez sieć LAN i protokół Telnet. W przypadku instalacji bez systemu nadrzędnego, użytkownik może wybierać źródło poprzez przyciski na nadajniku lub przez interfejs webowy.