Zestaw transmisyjny AMX CTC-1402

AMX CTC-1402 to zaawansowany zestaw transmisyjny, składający się z nadajnika i odbiornika, umożliwiający przesyłanie sygnałów AV w standardzie HDBaseT. Imponujący zestaw złączy wejściowych z USB-C na czele, umożliwia podłączenie praktycznie dowolnego, współczesnego urządzenia źródłowego, a dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne przełączanie wejść, skalowanie wideo, de-embedding audio czy zarządzanie sygnałami USB, sprawiają, że CTC-1402 może z powodzeniem stać się sercem nowoczesnej sali konferencyjnej.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Bezkompromisowa jakość wideo

Nadajnik wyposażono w szereg wejść wideo – oprócz standardowych HDMI i VGA, zadbano również o obecność złączy DisplayPort i USB-C. Dodatkowe dwa wejścia HDMI znajdują się w odbiorniku i umożliwiają podłączenie np. terminala wideokonferencyjnego, czy zestawu do bezprzewodowej prezentacji, zlokalizowanych na stałe przy wyświetlaczu. Zestaw obsługuje rozdzielczości wejściowe aż do 4K/60Hz z próbkowaniem kolorów 4:4:4 i zapewnia transmisję na odległość 100 m (dla rozdzielczości 1080p/WUXGA) i 80 m (dla rozdzielczości 4K). Wbudowany skaler sygnałowy umożliwia dopasowanie rozdzielczości wyjściowej do rozdzielczości natywnej wyświetlacza i zapewnia możliwość skalowania zarówno „w górę”, jak i „w dół”. Zestaw jest w pełni kompatybilny ze standardami HDMI 2.0 oraz HDCP 2.2.

Nie tylko obraz

Oprócz transmisji wideo, zestaw umożliwia również przesyłanie sygnałów USB. Każde złącze wejściowe w nadajniku i odbiorniku posiada skojarzony z nim port USB typu Host, służący do podłączenia komputera. Oprócz tego, nadajnik i odbiornik mają również po 3 porty USB służące do podłączenia urządzeń peryferyjnych. Porty USB w odbiorniku można z powodzeniem wykorzystać do podłączenia monitorów dotykowych oraz kamer i soundbarów wideokonferencyjnych. Sygnały USB są przesyłane tym samym przewodem CAT, co sygnał wideo. Odbiornik ma wbudowany de-embedder sygnału audio, wyodrębniający sygnał wyjściowy do postaci sygnału symetrycznego stereo, co umożliwia podłączenie zarówno lokalnego zestawu aktywnych głośników, jak i wzmacniacza znajdującego się w odległej lokalizacji.

Przełączanie wejść – automatyczne lub manualne

Zestaw może pracować w kilku trybach przełączania źródeł, począwszy od auto-przełączania aż po możliwość sterowania z poziomu zewnętrznych systemów sterowania. Przełączanie automatyczne odbywa się na zasadzie priorytetu aktywnych wejść połączonego z przełączaniem na nowopodłączone urządzenie (LIFO – Last In-First Out).
Sterowanie ręczne może być realizowane na kilka sposobów. Zewnętrzne systemy sterujące mogą zarządzać urządzeniem poprzez sieć LAN i protokół Telnet. W przypadku instalacji bez systemu nadrzędnego, użytkownik może wybierać źródło poprzez przyciski na nadajniku lub przez interfejs webowy.

Najchętniej czytane

Evoko Naso

Firma Evoko projektuje systemy rezerwacji sal od 2009 roku. Nowy system upraszcza proces rezerwacji pomieszczeń do minimum.  Evoko Naso wyposażone...