Brytyjska marka Optimal Audio będąca w dystrybucji firmy Polsound specjalizuje się w rozwiązaniach instalacyjnych. W swojej ofercie posiada m.in. kontrolery, wzmacniacze, głośniki sufitowe, subwoofery a także zestawy głośnikowe Cuboid.

Cuboid to seria pełnozakresowych, dwudrożnych, pasywnych zestawów głośnikowych zaprojektowanych z myślą o małych i średnich odległościach, zapewniających bogaty i szczegółowy dźwięk z dużą siłą i precyzją, przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Drewniana obudowa i stalowa maskownica głośników o średnicy 8″, 10″, 12″ i 15″ zapewniają profesjonalny wygląd.

Głośniki można montować w pozycji pionowej lub poziomej za pomocą elastycznych elementów montażowych, co pozwala na łatwą i czystą instalację. Każdy głośnik zapewnia imponujące brzmienie basów i pasma średniego oraz czystość wokalu i projekcji wysokich tonów. Stałe pokrycie w obu płaszczyznach uzyskuje się dzięki tubie obracanej przez użytkownika.

W celu uzyskania lepszej reprodukcji niskich tonów można je połączyć z serią Sub, a seria SmartAmp zapewni optymalne brzmienie oraz limitery chroniące przetworniki podczas odtwarzania głośniejszych dźwięków. Ponadto ZonePad i aplikacja WebApp umożliwiają prostą i intuicyjną konfigurację systemu i sterowanie nim przez użytkownika końcowego.